SAMBATA, 2024-04-20, 3:08 AM


Main
Registration
Login
Welcome Guest | RSS  
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum » SPORTS » STIRI & NOUTATI DIN FOTBAL » CE ESTE SPORTUL
CE ESTE SPORTUL
BossyDate: MIERCURI, 2009-08-05, 5:39 PM | Message # 1
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
SPORTUL-dupa parerea mea sportul reprezinta activitatea fizica pe care ar trebui sa o exercite fiecare persoana in fiecare zii in anumite proportii.Din pacate in ultima vreme din cauza prblemelor de zii cu zii sau chiar din comoditate foarte putina lume mai practica aceasta activitate.Mersul pe jos reprezinta unul din cele mai simple modalitati de a face miscare, care din pacate a fost inlocuit de masini si mijloace de transport in comun.Lipsa de activitate sportiva in viata unei persoane duce la sedentarism care este unul din factorii principali al multor boli.SPORTUL inseanma sanatate. asa ca ar fi bine ca toti sa lasam comoditatea deoparte si sa introducem in viata noastra putinaactivitate... practicand un sport care sa stimuleze corpul nostru.
Sunt persoane care practica anumite sporturi pentru a mentine conditia fizica si alte pesoana care practica sportul intr-o latura profesionista pentru a ajunge la anumite performante , de aceea in aceasta rubrica va vom prezenta unele dintre sporturile care sunt practicate in zilele noastre


We Ride Together We Die Together
 
AdyDate: MIERCURI, 2009-08-05, 6:03 PM | Message # 2
Major general
Group: Moderators
Messages: 73
Status: Offline
si sportul te ajuta sa iti menti un echilibru in viata si pana acum umpic de sport nu a omorat pe nimeni...bossy sunt intru-totul de acord cu tn...parerea mea e ca ideea cu sportul ar trebui implementata de la gradinita si atunci knd ai umpic de timp liber in loc sa mergi cu masina mai bn ia bicicleta si fa o plimbare...este sanatate curata...de aceea sfatul meu: NU ocoliti SPORTUL
 
BossyDate: MIERCURI, 2009-08-05, 6:15 PM | Message # 3
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
da asa e ady fiecare ar trebuii sa faca putin sport si in zilele noatre sunt o gramada de optiuni, o gama intreaga de sporturi pe toate gusturile iar pentru cei care nu vor sa se complice e deajuns si alergatul in parc ...o viata activa inseamna o viata sanatoasa

We Ride Together We Die Together
 
AdyDate: MIERCURI, 2009-08-05, 7:32 PM | Message # 4
Major general
Group: Moderators
Messages: 73
Status: Offline
noi ar trebui sa luam exemplul celorlalti europeni...ma gandesc k si ei s-au confruntat tot cu aceleasi probl k si noi si printr-o educatie corespunzatoare si un sprijin adecvat se vor schimba multe si la noi in tara
 
BossyDate: MIERCURI, 2009-08-05, 8:56 PM | Message # 5
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
da ai drepate toatul ar trebui sa tina de educatie dar din pacate la noi in tara sunt mai preocupati de alte lucruri decat sportul din viata fiecaruia

We Ride Together We Die Together
 
AdyDate: MIERCURI, 2009-08-05, 9:40 PM | Message # 6
Major general
Group: Moderators
Messages: 73
Status: Offline
pai dak acu de cateva saptamani i-am auzit pe parlamentarii nostrii in frunte cu ministru invatamantului k vor sa scoata educatia fizica din liceu, ce pretentii sa mai ai?!
 
black_devilDate: MIERCURI, 2009-08-05, 9:42 PM | Message # 7
Lieutenant
Group: Members
Messages: 35
Status: Offline
motivul pentru a scapa pentru cateva clipe de femeie:)))
 
AdyDate: MIERCURI, 2009-08-05, 10:51 PM | Message # 8
Major general
Group: Moderators
Messages: 73
Status: Offline
:)) tine black da nu mult timp;) se prind de la un timp;)
 
BossyDate: JOI, 2009-08-06, 8:37 AM | Message # 9
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
dap asa e si faza mai naspa e ca vor si ele sa se implice .. nu cred ca e nimic mai naspa decat sa stai sa explici unei femei ce sa intampla pe teren wacko %) %)

We Ride Together We Die Together
 
black_devilDate: JOI, 2009-08-06, 12:33 PM | Message # 10
Lieutenant
Group: Members
Messages: 35
Status: Offline
tine atat cat ai tu nevoie...k pana la urma ti se face foame si te intorci acasa..obligat:)))
 
BossyDate: JOI, 2009-08-06, 1:48 PM | Message # 11
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
si atunci abia incepe un adevarat sport sangeros

We Ride Together We Die Together
 
AdyDate: DUMINICA, 2009-08-09, 1:13 PM | Message # 12
Major general
Group: Moderators
Messages: 73
Status: Offline
:D iti trebuie nervi de otel si moara strikta k sa inteleaga....foamea te aduce intotdeauna aksa vrand nevrand
 
MORENADate: DUMINICA, 2009-08-09, 3:48 PM | Message # 13
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline

Quote (black_devil)
motivul pentru a scapa pentru cateva clipe de femeie:)))

Ei hai ca eu nu vad dracu asa de negru daca intradevar iti doresti sa scapi de femeie poti sa i spui ca mergi la bere cu baietii iar pana la urma daca am dorii noi sa scapam de voi fie si pentru o ora ne sunati disperati unde suntem nu suportati ideea ca nu stiti unde suntem. angry angry angry


I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
BossyDate: DUMINICA, 2009-08-09, 3:49 PM | Message # 14
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
Quote (Ady)
:D iti trebuie nervi de otel si moara strikta k sa inteleaga....foamea te aduce intotdeauna aksa vrand nevrand
pai normal ca iti ntrebuie nervi ca le explici de 10 ori si ele nu inteleg ca na sunt femei .. si tot ele se supara ca cica nu stii sa le exp;ici ... da asta e cum trebuie sa mai si mancam ce gatesc ele ca sa nu avem surprize le facem pe plac si le suportam


We Ride Together We Die Together
 
MORENADate: DUMINICA, 2009-08-09, 3:52 PM | Message # 15
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
Quote (Ady)
:)) tine black da nu mult timp;) se prind de la un timp;)

Ady poate ne prindem de la inceput dar ne place ideea de a ne face de cap in lipsa voastra si atunci nu facem nici o gargara . biggrin biggrin


I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
BossyDate: DUMINICA, 2009-08-09, 3:53 PM | Message # 16
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
Quote (MORENA)
ne sunati disperati unde suntem nu suportati ideea ca nu stiti unde suntem. angry angry angry

asa e dar o facem pentru ca va iubim si ne facem griji pentru voi si vrem sa stim ca sunteti in siguranta


We Ride Together We Die Together
 
MORENADate: DUMINICA, 2009-08-09, 4:24 PM | Message # 17
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
Quote (Bossy)
dap asa e si faza mai naspa e ca vor si ele sa se implice .. nu cred ca e nimic mai naspa decat sa stai sa explici unei femei ce sa intampla pe teren wacko %)

Daca vor sa se implice o fac pentru ca sunt dornice sa intre in lumea barbatului doar ca de multe ori de lipesc de un zid. Toate aceastea intervin datorita faptului ca in inconstienta voatra aveti impresia ca femeia este buna doar la cratita dar voi uitati un singur lucru ca am trecut de aceasta perioada se pare ca la voi aceasta sintacma a ramas imprimata in cap.


I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
BossyDate: DUMINICA, 2009-08-09, 4:31 PM | Message # 18
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
Quote (MORENA)
sunt dornice sa intre in lumea barbatului

o fii si asa pacat ca e o lume pe care ele nu o inteleg si se enerveaza pe chestia asta multe fem ei vor sa se implice in fotbal si cand vad ca nu le place incep sa juudece barbatul (cum poate sa iti placa un sport in care o adunatura de inculsi fug dupa o bucata de cauciuc ?) iar in ceea ce priveste cratita e lucrul la care va pricepeti cel mai bine de aceea se evidentiaza mereu ... nu a zis nimeni ca sunteti condamnate la asta doar ca e mai bine sa va limitati la ceea ce va pricepeti si asta nu e fotbalul


We Ride Together We Die Together
 
MORENADate: DUMINICA, 2009-08-09, 5:50 PM | Message # 19
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
Quote (black_devil)
tine atat cat ai tu nevoie...k pana la urma ti se face foame si te intorci acasa..obligat:)))

Tine atat timp cat noi va inghitim iesirile astea pentru ca masa la intrarea voatra in casa poate sa fie mereu goala daca asta dorim . Deci parerea mea este ca in cuplu ar trebui sa existe o comunicare foarte buna si o libertate decenta adica si barbatul sa poata merge unde isi doreste fara a fi nevoit sa minta sau sa gaseasca o scapare dar si femeia are acelas drep pentru ca nu sunteti deloc mai presus de noi .


I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
AdyDate: LUNI, 2009-08-10, 6:35 PM | Message # 20
Major general
Group: Moderators
Messages: 73
Status: Offline
pai more nu le inghititi k poate va inecati...le luati mai bn cu apa biggrin sa alunece...pai femeia tinde sa-i interzik barbatului sa joace fotabl...d c nu inteleg....ink....poate pe viitor o sa inteleg..cn stie?!
 
Forum » SPORTS » STIRI & NOUTATI DIN FOTBAL » CE ESTE SPORTUL
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search:

Copyright by MORENA © 2024