MIERCURI, 2024-04-24, 2:57 AM


Main
Registration
Login
Welcome Guest | RSS  
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » SPORTS » STIRI & NOUTATI DIN FOTBAL » CE ESTE SPORTUL
CE ESTE SPORTUL
BossyDate: MIERCURI, 2009-08-12, 3:29 PM | Message # 21
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
Daca femeile ar fi mai deschise la hoobbyy-urile barbatilor pe care ele nu le in teleg si le considera niste tampenii poate ca si barbatul ar fi mai deschis fata de ea .. dar cun asta nu se intampla decat sa stea sa asculte acelasi discurs cum ca in loc de fotbal , (cu berea in mana prieteni care nu folosesc un limbaj tocmai adecvat )ar trebui sa fac niste chestii pe care le considera ele interesante.. in concluzie daca femeile ar inceta in a schimba barbatii dupa placul lor totul ar fii mai bine .pt ca pe noi nu ne preocupa lucrurile pe care voi le faceti si noi nu le intelegem atat timp cat voi nu incercati sa ne implicati in ele

We Ride Together We Die Together
 
nycoleDate: JOI, 2009-08-13, 1:14 AM | Message # 22
Major general
Group: Moderators
Messages: 234
Status: Offline
sincera sa fiu adi nu am auzit vreo femeie sa interzica vreunui barbat sa joace fotbal, probabil te referi la faptul k ii interzice iesirile atat de dese cu baietii si motivul pentru care se intampla acest lucru e doar dorinta de a petrece ceva timp si cu ea.
si ca sa ii raspund si lui bossy in ceea ce priveste "cratita" , cum k la cratita ne pricepem cel mai bine, ei bine bossy si acolo v-ati bagat, ne-ati cam luat si cratita... in ziua de azi in marile restaurante, k bucatari sunt angajati barbatii.de ce? cine stie... dar hai sa fim seriosi sunt n femei carora le place fotbalul si doar pt k ti-a zis una k sunt o "adunatura de indivizi ce alearga dupa o bucata de cauciuc" asta nu inseamna k toate gandesc la fel. sincera sa fiu am vazut multe femei care iubesc fotbalul si muti barbati care iubesc gatitul... deci suntem oarecum egali :)

Added (2009-08-13, 1:14 Am)
---------------------------------------------
si pt k nu ma pot abtine iar ii voi raspunde lui bossy.mei bossy nu numai noi incercam sa va schimbam, ci si voi pe noi si in momentul cand ati reusit (asta pentru k noi femeile facem mai multe compromisuri k voi barbatii), ne spuneti :"-Vai iubita, parca te-ai schimbat, imi placea mai mult de tine la ineput." sincera sa fiu bossy, femeia suporta multe pentru barbatul ei si de la barbatul ei asa cum cred k si voi barbatii faceti la fel. spunea morena undeva mai sus ceva de comunicare si avea foarte mare dreptate, daca comunicare nu exista intr-un cuplu atunci nu are viata lunga

 
BossyDate: JOI, 2009-08-13, 1:16 AM | Message # 23
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
e adevarat ca nu interziceti asta ca nu se pune vb de interzis dar faceti oricum caz pe tema asta .. ca toata ziua e cu prieteni la fotbal etc ,, ca le stie toata lumea ...un barbat si o femeie nu trebuie sa faca totul impreuna e bine din can in cand sa separe unul de altul ca sa isi poata duce dorul ...iar in ceea ce priveste cratita mi se pare normal ca barbatii sa isi bage nasul atata ti mp cat au habar despre ce e vb (si se pricep destul de bine la gatit) spre deosebire de famei care isi baga nasul in fotbal cu toate ca majoritatea sunt total pe dinafara ... asa ca nu suntem chiar egali noi nu ne bagam nasul in treburile femeilor la care nu ne pricepem si pe care nu le intelegem cu toate ca voi mereu ne obligati sa va insotim la cumparaturi

We Ride Together We Die Together
 
nycoleDate: JOI, 2009-08-13, 1:25 AM | Message # 24
Major general
Group: Moderators
Messages: 234
Status: Offline
este foarte adevarat ceea ce spui in legatura cu faptul k nu trebuie sa stea tot tp impreuna un barbat si o femeie... insa voi ati invatat sa gatiti de la noi femeile, tu de exemplu cand ai fost mic ai vazut-o pe mama ta cum gatea si ai tinut minte si asa cum noi va invatam pe voi sa gatiti asa aputeti si voi sa aveti rabdare sa ne explicati despre ce e vorba in fotbal... si hai sa fim seriosi unde suntem noi sunteti si voi, unde sunteti voi suntem si noi.suntem polurile opuse ce se atrag.ne completam reciproc.:)

Message edited by nycole - JOI, 2009-08-13, 1:26 AM
 
BossyDate: JOI, 2009-08-13, 1:27 AM | Message # 25
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
Quote (nycole)
si pt k nu ma pot abtine iar ii voi raspunde lui bossy.mei bossy nu numai noi incercam sa va schimbam, ci si voi pe noi si in momentul cand ati reusit (asta pentru k noi femeile facem mai multe compromisuri k voi barbatii), ne spuneti :"-Vai iubita, parca te-ai schimbat, imi placea mai mult de tine la ineput." sincera sa fiu bossy, femeia suporta multe pentru barbatul ei si de la barbatul ei asa cum cred k si voi barbatii faceti la fel. spunea morena undeva mai sus ceva de comunicare si avea foarte mare dreptate, daca comunicare nu exista intr-un cuplu atunci nu are viata lunga

hmm acum am si eu o intrebare ce poate un barbat sau ce ar vrea un barbat sa schimbe la o fem eie ? sincer de cate ori ai vazut comentarii facute de barbati despre femei ca:... sunt asa , sau asa , etc foarte putine si acum hai sa vedem cate comentarii facute la adresa barbatilor gasim .. o gramada . ca suntem insenibili aroganti , si lista e lunga .. noi va accepam asa cum sunteti si va iubim cu defecte si calitati. eu personal as vrea sa schimb la o femeie gura sa o fac mai silentioasa in rest nimic . pt ca tot veni vorba de co municare (cu care sunt total de acord intr-o relatie ) a trancani aiurea fara rost cicalind persoana de lg tine nu e chiar comunicare .. mai ganditi-va


We Ride Together We Die Together
 
BossyDate: JOI, 2009-08-13, 1:35 AM | Message # 26
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
Quote (nycole)
nsa voi ati invatat sa gatiti de la noi femeile, tu de exemplu cand ai fost mic ai vazut-o pe mama ta cum gatea si ai tinut minte si asa cum noi va invatam pe voi sa gatiti asa aputeti si voi sa aveti rabdare sa ne explicati despre ce e vorba in fotbal.

noi rabdare sa va explicam avem .. voi nu ptrea aveti rabdare sa invatati spuneti ca e o prostie si nu merita .. iar la faza cu polurile sunt total deacord eu am zis mereu ca femeia si barbatul sunt doua jumatati dintr-un intreg
si doar impreuna ating puterea absoluta


We Ride Together We Die Together
 
AdyDate: SAMBATA, 2009-08-15, 1:40 PM | Message # 27
Major general
Group: Moderators
Messages: 73
Status: Offline
desi uneori e chiar misto knd iesi cu prietena/nevasta la un meci de fotbal...knd eram in ardeal prietena venea de multe ori cu mn sa ma vada cum joc fotbal...si de fiec data knd venea ea jukm mai bn k alte dati biggrin
 
BossyDate: DUMINICA, 2009-08-16, 1:17 AM | Message # 28
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
da e adevarat prezenta pe stadion a unei femei e foarte constructiva dar ea se plic repede ca na ea priveste tu joci eu unu ca batbat pe tusa nu prea am rabdare .. inteleg cu e sa fii doar privitor .. dar daca nu o deranjeaza e ok ca simtiti bnine amndoi cool cool cool

We Ride Together We Die Together
 
AdyDate: DUMINICA, 2009-08-16, 11:40 PM | Message # 29
Major general
Group: Moderators
Messages: 73
Status: Offline
pfff..eu am vazut in germania cum e la un meci de fotbal...merg sotii cu sotiile pe stadion..chiar si cu copii si nu e nicio probl...pai in tara iti e frik sa mergi cu copiii la stadion la cata "mankre" se da lu astia de la FRF happy happy
 
BossyDate: JOI, 2009-08-20, 8:13 PM | Message # 30
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
nu doar din cauza limbajului nu te poti duce la meciuri cu familia .. de multe o ri ies adevarate lupte acolo iar fortele de ordine sunt neputincioase in fata multimi infuriat asa ca mai bine pe canapea in fata tv-ului acasa

We Ride Together We Die Together
 
AdyDate: VINERI, 2009-08-21, 12:27 PM | Message # 31
Major general
Group: Moderators
Messages: 73
Status: Offline
biggrin nah puteai sa mergi la un meci de genu cum a fost aseara pe Stefan cel Mare cu familia?!...pffff pakt k exista asemenea specimene....din cauza lor au de suferit si adevaratii fani...oricum dupa fapta si rasplata
 
BossyDate: LUNI, 2009-08-24, 10:15 PM | Message # 32
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
dap asa pa cat ca la noi bunul simt si respectul adevenit un lux si e pe cale de disparitie sad sad

We Ride Together We Die Together
 
MORENADate: SAMBATA, 2009-08-29, 10:10 AM | Message # 33
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
In primul rand se face o foarte mare greseala si anume faptul ca fetele ar fi mai pasnice decat baietii. Sa fereasca dumnezeu sa se ia domnisoarele la bataie pe stadioane ca atunci e atunci! Si nu se iau la bataie daca nu au de ce, adica daca nu sunt asa ahtiate dupa fotbal si dupa o anume echipa, dar nu cred ca ele fac obiectul discutiei pentru ca ele oricum se duc la meciuri...si atunci de ce ar merge pe stadion fetele care nu sunt pasionate? Ca sa stea 90 min, plus prelungiri, cat huiduie populatia masculina si si baga si si scot pentru ca deh! Esti la meci si tre sa intri in spiritul competiei? Sau sa mearga cu barbatu acolo si sa l traga de maneca la fiecare pas: "puiu, te rog frumos, ai promis ca o sa fii civilizat..." sau "vai, ma doare capu iubire de la atata galagie, hai te rog sa plecam la pauza ca vezi restu de meci acasa in pat...". Pana nu o sa inteleaga lumea ca nu e normal sa se ia la bataie, sa se injure, sa arunce cu tot felul de prostii pe gazon si in tribune degeaba se bate lumea de musca sa se duca fetele pe stadion. Si asa nu le baga nimeni in seama ca toti urmaresc jocul, si daca intr-adevar se duc ma indoiesc ca schimba cu ceva situatia. Doar fetele merg si pe strada, se duc si in cluburi si nu cred ca s a dat careva inapoi de la a da un pumn pentru ca era o duduie in apropiere. In concluzie la meci sa se duca cine vrea sa vada meciul, in speranta ca lumea o sa mai evolueze si o sa inteleaga ca lui banel nu i mai creste un "picior de baza" si nu i mai apare un "calcai genial" daca se bat ca nebunii in inainte, in timpul si dupa joc.

I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
BossyDate: SAMBATA, 2009-08-29, 11:28 AM | Message # 34
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
asa e morena ai foarte mare dreptate nu cred ca prezenta femeilor pe stadion ar putea schimba comportamentul suporterilor chiar si o formatie de calugarite daca ar aparea pe stadion nu ar schimba situatia , singuri care au puterea sa faca ceva sunt fortele de ordine si patronii de cluburi cu toate ca atunci cand lucrezi cu mase de oameni e cam dificil sa mentii linistea mai a;les daca mentalitatea elor care participa la eveniment lasa de dorit asa cum e in romania dar nimic nu este imposibil cu niste reguli mai stricte si amenzi usturatoare se poate schimba si mentalitatea daca e nevoie ..

We Ride Together We Die Together
 
MORENADate: MARTI, 2009-09-01, 8:13 PM | Message # 35
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
Daca autoritatiile ar pedepsi aspru atat cluburile cat si fani eu cred ca se va schimba multe greu este la incput apoi devine obisnuinta si poate asa cu frica invatam si noi sa ne purtam ca oameni nu ca animalele in final este un joc.

I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
BossyDate: MARTI, 2009-09-01, 8:45 PM | Message # 36
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
problma e ca cei din conducere sunt interesati doar de numarul participantilor cu cat mai multi cu atat mai bine .. ca sa incaseze bani pe bilete ... ce se intampla in stadion nu e asa imp pt ei

We Ride Together We Die Together
 
MORENADate: MIERCURI, 2009-09-02, 1:18 AM | Message # 37
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
Pai aici este gresala ca noi romanii nu stim sa pierdem in favoarea civilizatiei

I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
BossyDate: MIERCURI, 2009-09-09, 1:51 PM | Message # 38
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
din pacate multi au uitat semnificatia fotbalului

We Ride Together We Die Together
 
Cyrus83Date: JOI, 2009-09-17, 8:37 PM | Message # 39
MODERATOR
Group: Members
Messages: 192
Status: Offline
Aoleuuuuuuuuuuuuuuu ce s-a ajuns aici...ori este o discutie despre sport, ori despre ce vrea femeia si cum ne intelegem cu ea din acuza sportului angry angry angry ia hai ca am suparati si fac urat happy happy Bine ca aveti si voi dreptate, dar de la discutia despre sport s-a ajuns la femeile care nu ne lasa, sau ce ati mai pus voi acolo :P
 
MORENADate: LUNI, 2009-09-28, 4:37 PM | Message # 40
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
Se discuta pe aceasi tema Marius fotbalul iar cunoscuta este situatia in care barbatii se plang ca nu sunt lasati sa priveasca un meci de fotbal sau ba din contra ca nu are cu cine povesti fazele interesante de la meciuri . Deci subiectul nu este deviat wink tongue tongue

I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
Forum » SPORTS » STIRI & NOUTATI DIN FOTBAL » CE ESTE SPORTUL
Search:

Copyright by MORENA © 2024