VINERI, 2024-04-19, 3:23 PM


Main
Registration
Login
Welcome Guest | RSS  
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » SPORTS » STIRI & NOUTATI DIN FOTBAL » Echipele romanesti in cupele europene 2
Echipele romanesti in cupele europene 2
AdyDate: MIERCURI, 2009-08-05, 2:54 PM | Message # 1
Major general
Group: Moderators
Messages: 73
Status: Offline
2). FC. VASLUI*-OMONIA NICOSIA (2-0 si 1-1)

FC Vaslui s-a calificat in play-off-ul Ligii Europa, dupa ce a remizat, marti, in deplasare, scor 1-1 (0-0), cu Omonia Nicosia, in runda secunda a turului trei preliminar al competitiei, gratie victoriei cu rezultatul de 2-0 din tur.
Scene de razboi in Cipru! Dulca a fost lovit de o sticla in cap si si-a pierdut cunostinta! Porumboiu exulta: "Am trecut de o echipa buna cu un joc bun"! Vezi AICI desfasurarea meciului!

Cristi Dulca nu s-a speriat de sticla incasata in cap la meciul cu Omonia Nicosia, terminat 1-1! Antrenorul Vasluiului tine pumnii pentru Steaua si Timisoara!

"M-am bucurat ca am reusit sa ne calificam. Stiam ca va fi foarte greu. Am picat cu o echipa care are un buget de 30 de milioane de euro", a spus Cristian Dulca pentru PROTV.

Cristi Dulca nu a scapat de furia fanilor ciprioti - a fost lovit cu o sticla in cap din tribune insa spune ca nu a patit nimic: "Am primit o sticla in cap. A fost un accident nefericit, insa nu am patit nimic grav. Asta este! Imi felicit baietii pentru ce au reusit!" a spus antrenorul Vasluiului.

Wesley a fost laudat de Dulca: a dat lovitura pentru Vaslui - a marcat golul meciului dupa o ora de joc, cu o lovitura libera executata perfect. "Wesley nu este Beckham de Moldova. Este un jucator foarte valoros care si-a facut datoria!", a spus Dulca.

"Apreciez ca Gigi Becali ne-a felicitat. Urez si eu bafta Stelei. Sunt sigur ca se va califica!' a mai spus Dulca.

Vezi interviuri cu Cristian Dulca si jucatorii de la Vaslui la Stirile din Sport de la PROTV, azi de la 20.00!
Antrenorul Omoniei Nicosia, Takis Lemonis, a declarat ca desi a avut ocazii bune de poarta, formatia din Cipru a intalnit un adversar redutabil, FC Vaslui, in turul trei preliminar al Ligii Europa, informeaza site-ul oficial.
"Am avut cateva ocazii bune de poarta, dar am intalnit o echipa tare. Am avut rabdare in joc, am dat bine drumul la minge, dar n-am putut mai mult. E dificil sa fii eliminat, dar nu se termina lumea aici.
E un lucru bun ca am revenit in joc dupa ce am primit gol, ca nu am intrat in panica și am reușit sa egalam. Sunt sigur ca Omonia va merge mai departe și dupa aceasta eliminare din Europa League", a declarat Lemonis.
Zeci de suporteri ai formatiei FC Vaslui au sarbatorit, marti seara, calificarea echipei favorite in play-off-ul Ligii Europa, dupa ce formatia moldoveana a reusit sa treaca, cu scorul general de 3-1, de cipriotii de la Omonia Nicosia. ► Cristi Dulca: "Vrem un adversar pe masura noastra!" ► Porumboiu exulta: "Am trecut de o echipa buna cu un joc bun"! ♦ Vezi AICI desfasurarea meciului!

Imediat dupa fluierul final al meciului retur din Cipru, partida vizionata de o parte din vasluieni pe un panou publicitar din centrul municipiului, membrii galeriei FC Vaslui s-au adunat in Piata Civica, unde au scandat minute in sir numele echipei favorite.

"Este un sentiment pe care rar il traiesti. Suntem foarte bucurosi de calificarea lui FC Vaslui si, chiar daca ne-am fi dorit sa fim in Cipru alaturi de echipa, ne manifestam aici, in centrul Vasluiului. Speram sa avem noroc la tragerea la sorti si sa ne adunam de fiecare data in Piata Civica dupa victoriile echipei noastre de suflet”, a declarat Andrei, unul din liderii galeriei FC Vaslui.

Din recuzita suporterilor vasluieni nu au lipsit tortele si steagurile galben-verzi, pe care membrii galeriei le-au fluturat in centrul Vasluiului pe toata durata partidei.

FC Vaslui a remizat, marti, in deplasare, scor 1-1, in meciul cu Omonia Nicosia, din mansa retur a turului trei preliminar al Ligii Europa si s-a calificat in ultimul tur preliminar al competitiei.

Play-off-ul Ligii Europa reprezinta ultimul tur inaintea fazei grupelor. Tragerea la sorti a meciurilor din ultimul tur preliminar al Ligii Europa va avea loc vineri.

Bafta Vaslui la tragerea la sorti si in meciurile viitoare

 
MORENADate: MIERCURI, 2009-08-05, 4:12 PM | Message # 2
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
Deci sa inteleg si eu ca sunt oleaca blonda wink wink Vasluiul s a calificat deja? cool cool cool

I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
AdyDate: MIERCURI, 2009-08-05, 5:07 PM | Message # 3
Major general
Group: Moderators
Messages: 73
Status: Offline
dap dupa victoria din tur cu 2-0 egalul facut i-a fost suficient sa se califice,scorul general dupa 2 manse fiind 3-1 pt FC. Vaslui
 
BossyDate: MIERCURI, 2009-08-05, 6:41 PM | Message # 4
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
hmm nu ma asteptam ca vasluiul sa aibe asa performante .. cateodata echipele mici si necunoscute reusesc sa ne surprinda biggrin biggrin biggrin

We Ride Together We Die Together
 
AdyDate: MIERCURI, 2009-08-05, 7:23 PM | Message # 5
Major general
Group: Moderators
Messages: 73
Status: Offline
pai intotdeauna echipele mici isi doresc performanta spre deosebire de alte echipe kre joak doar pt bani
 
BossyDate: MIERCURI, 2009-08-05, 8:39 PM | Message # 6
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
pai stii cum e ady de obicei cand ajung sus li se urca la cap si uita motivul pentru care sunt acolo exemplu lui adrian mutu care acum are de suferit din cauza asta

We Ride Together We Die Together
 
AdyDate: MIERCURI, 2009-08-05, 9:34 PM | Message # 7
Major general
Group: Moderators
Messages: 73
Status: Offline
asa e...knd dau de bani s-a dus pe copca toata munk lor de pana acum...adi acum plateste pt mom acelea knd nu a gandit...
 
BossyDate: JOI, 2009-08-06, 9:35 AM | Message # 8
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
e trist ca totul s-a transformat in afacere nu mai e de mult doar un simplu sport fotbalul ... sad sad sad se invart bani grei acolo de aceea a aparut sio acea mafie din fotbal

We Ride Together We Die Together
 
black_devilDate: VINERI, 2009-08-07, 7:33 AM | Message # 9
Lieutenant
Group: Members
Messages: 35
Status: Offline
nu peste tot fotbalu e o afacere..mai sunt si echipe mici,ca vasluiul care se bate de cativa ani in fruntea clasamentului..cel putin din cate stiu eu de aici de afara...putine sunt echipele care joaca pe teren,nu in culise,asa cum sunt multe echipe mari din romania...dar stati asa..am gresit..mai e vreo echipa mare in romania?
 
AdyDate: VINERI, 2009-08-07, 1:57 PM | Message # 10
Major general
Group: Moderators
Messages: 73
Status: Offline
e greu de spus dak mai e vreo echipa mare in romania...toate sunt interesate numai de blaturi si meciuri aranjate...din pacate cam asta e campionatul romanesc
 
BossyDate: VINERI, 2009-08-07, 8:36 PM | Message # 11
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
pai da asta e p roblema ca la noi nu se mai joaca de mult fotbalul pe teren ci in culise la mese rotunde

We Ride Together We Die Together
 
AdyDate: DUMINICA, 2009-08-09, 1:17 PM | Message # 12
Major general
Group: Moderators
Messages: 73
Status: Offline
sau la gratare la restaurantele patronilor de cluburi...sau la una mik (hehe)
 
BossyDate: DUMINICA, 2009-08-09, 4:37 PM | Message # 13
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
da asa e din pacate in fotbal nu kai conteaza sportul si competitia ci doar cati bani ies ... sad sad sad nu zic ca nu sunt imp si aia dar e prea exagerat

We Ride Together We Die Together
 
AdyDate: LUNI, 2009-08-10, 6:19 PM | Message # 14
Major general
Group: Moderators
Messages: 73
Status: Offline
astia au transformat totul intr-o masina de facut bani si fotbalul a cazut de pe primu loc...pe ei ii intereseaza doar markentingul si banii
 
BossyDate: MIERCURI, 2009-08-12, 4:21 PM | Message # 15
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
din pacate asa e si nu cred ca se mai poate face nimik sa schimbam asta

We Ride Together We Die Together
 
AdyDate: SAMBATA, 2009-08-15, 1:32 PM | Message # 16
Major general
Group: Moderators
Messages: 73
Status: Offline
vin astia tineri din urma si schimba ceva...vasluiul a jukt marti restanta cu gaz metan medias si a castigat cu 2-1
 
BossyDate: DUMINICA, 2009-08-16, 1:26 AM | Message # 17
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
da asa e sper ca mentalitatea asta mai tanara sa schimbe lucrurile dar cred ca ar trebui umblat si sus la patronii de cluburi acolo e buba cool cool

We Ride Together We Die Together
 
AdyDate: DUMINICA, 2009-08-16, 11:31 PM | Message # 18
Major general
Group: Moderators
Messages: 73
Status: Offline
pestele de la cap se impute...vasluiul merge destul de bn...azi a remizat aksa 2-2 cu fc brasov...dupa un meci destul de spectaculos
 
BossyDate: LUNI, 2009-08-24, 10:01 PM | Message # 19
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
da io tin sa cred ca vasluliul v-a ajunge destul de sus acum depinde si cat o sa tina elanul asta cu care au ple cat wink wink

We Ride Together We Die Together
 
MORENADate: SAMBATA, 2009-08-29, 10:16 AM | Message # 20
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
Quote (Ady)
pestele de la cap se impute...vasluiul merge destul de bn...azi a remizat aksa 2-2 cu fc brasov...dupa un meci destul de spectaculos

Doar au jucat cu brasovenii nu era sa i lasam sa plece victoriosi wink wink wink wink


I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
Forum » SPORTS » STIRI & NOUTATI DIN FOTBAL » Echipele romanesti in cupele europene 2
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Copyright by MORENA © 2024