JOI, 2024-04-18, 9:36 AM


Main
Registration
Login
Welcome Guest | RSS  
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Cyrus83  
Forum » MONDENII » POVESTI SAU ADEVARURI » Picioare chinezesti
Picioare chinezesti
MORENADate: JOI, 2009-10-15, 1:20 PM | Message # 1
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
Pentru cei care nu stiu, in China vremurilor trecute, unul dintre cele mai atragatoare si senzuale trasaturi feminine era numarul cat mai mic la picior, iar pantofii cat mai minusculi le schimonoseau picioarele in cel mai crud mod posibil pentru a atinge acest ideal. Procedeul era unul barbar si chinurile prin care treceau femeile erau de nedescris. Pozele ilustreaza mai bine ceea ce cuvintele nu reusesc. Bine ca vremurile alea au trecut si ca atat chinezoaicele cat si restul femeilor din lumea larga sunt libere sa poarte ce pantofi vor ele.
Atentie !!! Va avertizam ca imaginile care urmeaza sunt socante !


Attachments: 8182577.jpg (13.5 Kb) · 5953510.jpg (13.9 Kb) · 5463705.jpg (13.1 Kb) · 9095530.jpg (13.0 Kb)


I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
Cyrus83Date: VINERI, 2009-10-23, 10:29 AM | Message # 2
MODERATOR
Group: Members
Messages: 192
Status: Offline
Pfiuuuuuuu uite dovada ca inca din trecut femeile fac orice pentru a arata bine...chiar si sa suporte chinuri groaznice .... chiar socant.....
 
nycoleDate: VINERI, 2009-10-23, 12:57 PM | Message # 3
Major general
Group: Moderators
Messages: 234
Status: Offline
domaneeeeeeeee, chiar groaznic sa suporti astfel de chinuri, eu una as fi umblat desculta decat cu asa ceva
 
MORENADate: JOI, 2009-11-05, 6:52 PM | Message # 4
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
Din pacate asta era crudul adevar dar din cate stiu eu aceasta tortura nu mai exista. Nico era vb de frumusete chinezoaicele care aveau picioarele cele mai mici erau considerate frumuseti eu mai bine eram considerata uratenia satului. happy happy ^_^

I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
BossyDate: SAMBATA, 2009-11-07, 3:32 AM | Message # 5
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
surprised surprised surprised ce frumuseti vere ca astea par monstrii marini ... bleah .. mare e gradina Domnului

We Ride Together We Die Together
 
MORENADate: MARTI, 2010-04-06, 9:08 PM | Message # 6
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
happy happy happy happy este o traditie totusi smile

I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
sergiuciortescuDate: DUMINICA, 2016-07-17, 7:43 PM | Message # 7
membru
Group: Users
Messages: 1
Status: Offline
din pacate pentru ele nu era o alegere, intrucat procesul de rupere al oaselor si bandajare incepea cand fetele erau mici si oasele fragile. iar aceasta "traditie" era forta doar femeilor care urmau sa "presteze" in casa regala sau in bordeluri in functie de "noroc"
 
Forum » MONDENII » POVESTI SAU ADEVARURI » Picioare chinezesti
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright by MORENA © 2024