VINERI, 2024-03-29, 4:49 AM


Main
Registration
Login
Welcome Guest | RSS  
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MORENA  
Forum » CITATE , MAXIME & MOTTO » MOTTO-URI » Mesaje Triste
Mesaje Triste
Cyrus83Date: VINERI, 2009-06-12, 5:12 PM | Message # 1
MODERATOR
Group: Members
Messages: 192
Status: Offline
* Până când nu vei veni să-mi deschizi uşa raman închis, dai drumul iubiri ce o am inauntr-u sa putem trăi împreună, nu ma lasa aici sa mor din amintiri…
* In aceasta zi de ploaie soarele nu va ilumina ochii tai, dar vor fi ochii tai a ilumina viata mea..
* ADIO: un cuvant usor de spus..da greu de uitat…
* Nu fac altceva decat sa ma gandesc la tine, daca ti-as spune ca-mi lipsesti as fi reusit sa-ti spun numai o mica parte din ceea ce simt pt tine…
* Noi trebuie să acceptam ceea ce ne transformă, fiecare furtună îşi are sezonu, da ceru mereu revine pur, fiecare noapte face loc de rasarit…
* Cerul a acoperit plaga singurtatii mele, pentru a face mai profund simţul tau în jurul inimii mele
* Ochii tai ma interogheaza tristi, Ei doresc să ştie gândurile mele, la fel ca şi luna care vrea sa stie secretu marii…
* E chiar adevarat! unele iubiri sunt ca stelele! IREALIZABILE. Dar e frumos să ridici ochii şi să vezi că sunt încă acolo
* Mi-ai spus: esti mereu in inima mea…dar mi-am dat seama ca suntem cam multi acolo inauntr-u…
* Uneori cerul se ilumină de noi stele, dar trebuie să înţeleg dacă le-am inventat noi pentru încăpăţânare, nevoie de vis, sau pt ceea ce inima noastră iubeşte…
* Am da la o parte un pic de lucruri, dar nu-mi pot explica de ce nu te pot da si pe tine la o parte…
* Cand ma vei lasa nu te intoarce, daca o vei face vei vedea numai ochii mari a unei fete…ce incet incet se sting pt. sfarsitu 1° iubiri ce a facut-o sa creasca!!!
* Te iubec pe tine…dar prefer trandafiru, pt ca el iti face rau numai daca il strangi, tu in schimb provoci o continua durere în inima mea…
 
BossyDate: DUMINICA, 2009-06-14, 11:30 AM | Message # 2
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
1. E greu sa zambesti atunci cand ti-e greu
2. N-am o inima care sa ma framante. Dar, daca o aveam, era trecuta prin foarte multe
3. Mai bine mor pentru ceva, decat sa traiesc degeaba…
4. Il iubesc si prostutzul nu-si da seama…
5. Priteni falsi sa dea BUZZ, astazi fac prezenta!!!
6. Cel mai nasol lucru este sa te simti in plus acolo unde candva erai totul…
7. A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!
8. Intr-o zi ne-am intalnit, si ne-am placut si ne-am iubit, lumea parca a innebunit, si intr-o zi ne-a despartit…
9. Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna…
10. As vrea sa fiu un fulg de nea chiar daca as trai putin macar as fii pentru o zi fericita si apoi as muri linistita…
11. Tot ce vad e firm…ard…vise… amintiri… sperante…cred ca un adio e cel mai bun…
12. Daca viata iti intoarce fundul…….profita de ocazie si….. f*te-o !
13. tristete amara/coboara si-omoara/speranta din mine/si tot.
14. Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine , daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil…
15. Credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori…
16. Azi sunt putin trist, probabil ca tristea e din afara, daca ar fi din mine as fi prea trist…
17. sa stii ca te iert/nu vreau sa astep/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare.
18. status de tristete, nu mai cred povete… /status de tristete, gand de batranete…/ status plin de dor, ranile ma dor… /status plin de dor, iar nu esti amor…
19. iti cer iertare , stiu ca nu crezi ca ma doare, poate daca ai vedem lacrimile mele care cad in fiecare seara pe perna m-ai crede, te rog iarta-ma…
20. Azi plang dar si sper/ca printul nu-i el/c-a fost doar o clipa/ un gand ce irita.


We Ride Together We Die Together
 
MORENADate: VINERI, 2009-06-19, 2:56 PM | Message # 3
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
"Cuvintele sunt lacrimile celor care ar fi vrut asa de mult sa planga si nu au putut" LUCIAN BLAGA
"Moartea e o ipoteza pina in omentrul cind omul se pomeneste in bratele ei,fara nici o speranta de intoarcere." LIVIU REBREANU
de nu tii minte cea mai mica nebunie pe care dragostea te a pu s o savarsesti, inseamna ca n ai fost indragostit'- W. Shakespeare
O iubire pe care esti nevoit sa o pazesti cu atata strasnicie nu reprezinta nimic. Dar tocmai asta n-au sa inteleaga niciodata oamenii cu adevarat gelosi (Dostoievski)


I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
BossyDate: MARTI, 2009-06-23, 1:23 PM | Message # 4
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
1. Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea…

2. Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta,crezand ca eu inca te astept.. .vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea , insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu , dar va fi prea tarziu…

3. Singura,fatza in fatza cu noptile si cuvintele…

4. Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi…

5. Ai uitat de mine si tristetea s-a instapanit in lume! As vrea o lacrima, doar una care sa-mi inece obrazul, sa lunece apoi sa sterga distantele ce ne despart…

6. Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat…..

7. Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa, IUBIRE…

8. Daca tu pleci totul se duce se duc iluziile mele si cu ele rostul meu. Daca tu pleci viata mea este cea care se va duce. Daca tu pleci sufletul meu se va duce la ca si soarele cand vine noaptea!

9. Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…

10. Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc… de ce oare TE IUBESC ??


We Ride Together We Die Together
 
MORENADate: MARTI, 2009-08-04, 4:28 PM | Message # 5
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
Prin aceasta cale, e ultima data cand iti mai vorbesc despre mine si despre tine, de NOI...Este ciudat cum dragostea seamana mai mult cu ura decat cu prietenia...iubim si totusi uram, iubim si totusi ii ranim pe oamenii apropiati noua...Poate nu vrem sa se intample cu adevarat si totusi o facem...crezand ca dragostea ne da dreptul sa gresim...deschizand rani in sufletul celorlalti...Spunem mereu:"am facut-o pentru ca te iubesc, totul este din dragoste" si totusi cat de mult gresim...Cand iubesti, nu ranesti, nu ceri nimic celuilalt si nu astepti sa ti se dea...pentru ca DRAGOSTEA vine din adancul sufletului tau, nu jignesti, nu intrebi si nu faci reprosuri...pentru ca DRAGOSTEA este intelegere si respect, pentru orice si oricare ar fi hotararea celui de langa tine. Noi si DRAGOSTEA sufletului nostru ne pierdem undeva in infinit, printre rautati si egoisme...Si ajungem la sfarsit sa ne pierdem intre regrete si pareri de rau si toate astea pentru un simplu motiv...pentru ca nu intelegem ce inseamna cu adevarat sentimentul cu numele de "DRAGOSTE"...

I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
BossyDate: JOI, 2009-08-06, 9:46 AM | Message # 6
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline

Suferinta din iubire
In iubire se simte mai mult decat e nevoie, se sufera mai mult decat se cugeteaza, se viseaza mai mult decat se traieste si se spune ceea ce noi singuri nu credem. In iubire nu exista nimic rational. Iubirea este o stare sufleteasca fara echilibru si fara intelegere. De aceea grecii antici considerau iubirea o boala, iar pe cei indragostiti bolnavi. Nici juramantul indragostitilor pentru ei n-a avut valoare juridica. Omul indragostit crede ca totdeauna iubeste pentru prima oara, desi inainte de asta a mai iubit de o suta de ori, ba se si intampla sa creada ca numai de aceasta data a iubit cu adevarat. Din aceste cauze nelogice si nerationale exista in iubire atatia nefericiti



We Ride Together We Die Together
 
BossyDate: JOI, 2009-08-06, 9:48 AM | Message # 7
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
Da un nume iubirii mele!
ma chinui sa te privesc cu indiferenta, ca pe o fiinta umana la fel ca toate celelalte; ma chinui sa te privesc si sa nu simt nimic; ma chinui sa cred ca nu insemni nimic pentru mine...dar cand te privesc...in mine toate iazurile fierb...si aud cum stelele incep sa cante, pentru ca in toate, te gasesc atat de frumoasa si speciala...cum nici nu ti ai putea imagina vreodata...si ma simt vinovat ca te iubesc, pentru ca tu nu ai facut nimic!iarta ma!


We Ride Together We Die Together
 
BossyDate: JOI, 2009-08-06, 9:49 AM | Message # 8
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
Cum iubesc?
Mi-a fost frica sa-ti spun ce simt

Mi-a fost greu sa-ti arat cat te iubesc

Azi ma gandesc...Oare e prea tarziu?

Te iubesc ca o iluzie sau ca o obsesie?


We Ride Together We Die Together
 
iuliandanoDate: JOI, 2009-08-06, 2:03 PM | Message # 9
Lieutenant colonel
Group: Members
Messages: 6
Status: Offline
nu dispera cand soarta te apasa
si nici nu plange de al tau destin
caci dupa un chin viata e mai frumoasa
cum dupa ploaie cerul este mai senin
 
BossyDate: JOI, 2009-08-06, 2:25 PM | Message # 10
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
Eu acu imi doresc sa dispar!!!Nu mai suport viata asta!!!Sunt intr-un moment al vietii in care imi doresc sa nu mai fiu pe pamanatul asta!!Nu sunt imi apele mele de cateva luni!!Am un sentiment de nu mi-l pot explica!!Plang si am un gol in suflet enorm!!As vrea sa imi pot explica ce am dar nu pot!!Eu care sunt de fel zambaret si plin de viata am ajuns sa fiu un singuratic si sa stau sa ma gandesc la tot felu de lucruri!!!Oare pt asta sunt lasat pe pamantul asta sa sufar!?Nush dar asta este sufar si mor!

We Ride Together We Die Together
 
black_devilDate: VINERI, 2009-08-07, 7:35 AM | Message # 11
Lieutenant
Group: Members
Messages: 35
Status: Offline
nu e doemniul meu asta...:)))
 
BossyDate: VINERI, 2009-08-07, 8:45 PM | Message # 12
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
asta inseamna ca esti mereu un om vesel

We Ride Together We Die Together
 
MORENADate: SAMBATA, 2009-08-29, 9:53 AM | Message # 13
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
Iubesti pe cineva atunci cand ai ajuns sa vrei sa-i dai ceea ce ai mai bun si hotarasti sa i te dai pe tine insuti...

Dragostea nu este numai flori, zambete, iubire, ci inseamna si lacrimi, dorinta, pasiune si de aceea putini au privilegiul de a-i descoperi puterea.

Iubirea e un sarut furat, un zambet inocent, o imbratisare patimasa... si un suflet smuls din piept...

Fiecare om iubeste intr-un anumit fel si are nevoie sa fie iubit intr-un anumit fel...pot sa te iubeasca oricat de multi oameni si nu e de ajuns...dar e suficient sa te iubeasca doar unul singur exact asa cum simti tu ca ai nevoie...


I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
BossyDate: SAMBATA, 2009-08-29, 12:59 PM | Message # 14
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
1. Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea…

2. Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

3. Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape…

4. Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…
Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar ptr tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu!

5. E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU !

6. In intuneric tu esti lumina care imi da viatza… singura mea sperantza… sg’ul meu motiv care m-a mai tine la suprafatza…

7. E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie…

8. Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!

9. Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici…


We Ride Together We Die Together
 
BossyDate: SAMBATA, 2009-08-29, 1:03 PM | Message # 15
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
10. Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin
Ce sa fac ca lacrima sa nu se mai plimbe pe obrazul meu?? ”

11 Grea e viata unui peste
Cand se zbate pe uscat
Dar mai grea a unei fete
Cand iubeste un baiat !

12 Marile incendii se nasc din scantei mici…

13 Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te v-or impiedica sa vezi stelele…

14 Vezi tu…..nu pot sa te uit…fiind te iubesc prea mult…insa tie ti-e usor…..mie insa imi vine sa mor…

15 Daca razi, toti vor rade cu tine… daca plangi, vei plange singur…


We Ride Together We Die Together
 
MORENADate: LUNI, 2009-09-14, 5:17 PM | Message # 16
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
1. Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea…

2. Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta,crezand ca eu inca te astept.. .vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea , insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu , dar va fi prea tarziu…

3. Singura,fatza in fatza cu noptile si cuvintele…

4. Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi…

5. Ai uitat de mine si tristetea s-a instapanit in lume! As vrea o lacrima, doar una care sa-mi inece obrazul, sa lunece apoi sa sterga distantele ce ne despart…

6. Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat…..

7. Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa, IUBIRE…

8. Daca tu pleci totul se duce se duc iluziile mele si cu ele rostul meu. Daca tu pleci viata mea este cea care se va duce. Daca tu pleci sufletul meu se va duce la ca si soarele cand vine noaptea!

9. Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…

10. Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc… de ce oare TE IUBESC ??


I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
BossyDate: VINERI, 2009-10-02, 11:47 AM | Message # 17
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline

atatea lacrimi am varsat pt iubirea ce ti`am purtat,atat de mult a durut clipa in care te`am pierdut.Azi ai ramas raza mea de soare ce ma `ncalzeste din departare.Esty visul meu de`o viata pe care no sa`l ating niciodata .Zi si noapte ma gandesc la tine .Oare de ce mi`a fost sortit sa traiesc fara tine?


We Ride Together We Die Together
 
BossyDate: VINERI, 2009-10-02, 12:01 PM | Message # 18
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
multi vad ceea ce pari si putini simt ceea ce esti
cand iti va fi dor de mine aminteste-ti ca tu m-ai lasat sa plec
zambetul celui care sufera e mai trist decat lacrimile celui care plange
A cazut si ultima petala de trandafir… s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna
nu e vina ta ca ai gresit...e vina mea ca te-am iubit
invata sa invingi lacrima cu un zambet. chiar sh`atunci cand doare
Un trandafir intr`o gradina,o clipa mi`a atras privirea...Statea stingher uitat de lumea si`am vrut sa`ntreb ce`i fericirea.M`am aplecat insa spre el...plangea cu lacrimi mari de floare si`am intzeles fara sa`ntreb ca FERICIREA`i trecatoar
de ce fiecare clipa de fericire trebuie platita la sfarsit cu lacrimi????
E greu sa plangi acolo unde radeam odata se vezi k fericirea in lacrimi e scaldata
daca scoala ne desparte nu uita ca te`am iubit...nu uita ca zi shi noapte eu al tn m`am gandit.

Ma intreb doamne cum ar fi..Daca azi as adormi..Si nu m-as trezi a2a zi...Ma intreb cine or ofta si cine s-ar bucura.
Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi`au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine .
La inceput n-o iubeam ... acum o iubesc la fel ca la inceput.
cortina uitarii nu va cadea niciodata peste decorul unei sincere prietenii numai daca spectacolul a luat sfarsi
alege ce iubessti si apoi iubeste ce ai ales
Mai bine mor pentru ceva, decat sa traiesc degeaba…
E greu sa zambesti atunci cand ti-e greu
daca plangi pt ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile te vor impedica sa vezi stelele
Câştigi sau pierzi, tot pierzi

Indiferenta ta, raneste sufletul altora…


We Ride Together We Die Together
 
Forum » CITATE , MAXIME & MOTTO » MOTTO-URI » Mesaje Triste
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright by MORENA © 2024