JOI, 2024-03-28, 10:02 AM


Main
Registration
Login
Welcome Guest | RSS  
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum moderator: MORENA  
Forum » POEZII/ POEMS/ POEMAS » POEZII IN ROMANA » MESAJE DE DRAGOSTE TRISTE
MESAJE DE DRAGOSTE TRISTE
MORENADate: LUNI, 2009-08-24, 10:54 PM | Message # 21
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
Pana sa te intalnesc, traiam in asteptarea unui miracol... O dorinta fara nume clocotea in mine, pregatind ecourile poemului iubirii ce va urma. Fara sa te cunosc, te cautam. Dar Zeul Iubirii, care salasluieste in fiecare dintre noi, m-a trezit la viata... Si, intr-o secunda incomparabila, am trait o adevarata revelatie... Fulgerul iubirii m-a lovit direct in inima, dar inima mea era pregatita sa-l primeasca. O lumina orbitoare m-a invaluit, o caldura fara nume mi-a cuprins fiinta. Si brusc, s-a trezit in mine dorinta de a revarsa spre tine toata aceasta lumina, in asteptarea plina de promisiuni a clipelor ce vor urma.

Attachments: 8112765.jpg (46.3 Kb)


I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
nycoleDate: MARTI, 2009-08-25, 5:50 PM | Message # 22
Major general
Group: Moderators
Messages: 234
Status: Offline
Dragostea este ca un edificiu, iar piatra care sta la temelia acestuia este iubirea, si fiecare zi care trece este inca o caramida pusa la temelia lui. Dar dintr-o singura greseala poate dintr-o vorba spusa la manie totul se poate darama, si atunci iti va lua poate mult timp ca sa reconstruiesti ceea ce ai stricat dintr-o greseala.

 
nycoleDate: MARTI, 2009-08-25, 5:51 PM | Message # 23
Major general
Group: Moderators
Messages: 234
Status: Offline
Daca lacrimile de obicei sunt ca stopii de ploaie ale mele sunt fulgi de nea, atat de reci au ajuns de suferinta.
Inima imi doarme amortita sub ele intr-o asteptare eterna.
Tu stii bine ce asteapta ea, dar nu intelegi si n-ai sa stii niciodata prin ce trece si ce simte.
Uneori ma mir cum imi iubesc atat calaul.
Probabil deoarece eu pot vedea doar ingerul din tine, si plang si visez la el, la cat de frumos era cand ma iubea.
 
nycoleDate: MARTI, 2009-08-25, 5:52 PM | Message # 24
Major general
Group: Moderators
Messages: 234
Status: Offline
Cand afara ploua, la tine ma gandesc; cand afara-i soare, inima mi-o dezrobesc…
Gandindu-ma la tine, stiind ca ai sa vii; simtind, ca pentru totdeauna tu ma vei iubi.
Dar singur ma amagesc, in noapte si plang; as vrea sa-mi fi aproape in brate sa te strang…
Sa-ti spun cat te iubesc; dar ma gandesc sa nu gresesc.
Si de aceea plang si tac; ma-ntreb mereu de-ti sunt pe plac,
Daca m-ai fi inteles… as fi fost fericit; si toata viata mea te-as fi iubi
 
BossyDate: MARTI, 2009-08-25, 10:18 PM | Message # 25
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
1. Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea…

2. Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

3. Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape…

4. Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…
Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar ptr tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu!

5. E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU !
6. In intuneric tu esti lumina care imi da viatza… singura mea sperantza… sg’ul meu motiv care m-a mai tine la suprafatza…

7. E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie…

8. Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!

9. Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici…

10. Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin…


We Ride Together We Die Together
 
BossyDate: MARTI, 2009-08-25, 10:26 PM | Message # 26
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline


1. Iubirea nu exista…iubirea te poate face sa traiesti dar sa si mori…fie-care iubire sfarsita, corespunde la 1 inima ranita…iubirea e ca soarele daca apune e intuneric…
2. Ganduri multe intuneca mintea,
Sentimente multe coplesesc inima.
Sufletul mi-e pustiu si bratele goale.
Noaptea mi-e pustie si zilele amare.
3. Eu si Tu suntem un singur lucru, nu i-ti pot face rau fara sa ma ranesc…
4. Te-am iubit si poate inca te mai iubesc, tu m-ai iubit pe mine pentru a mea nebunie, pt a mea pasiune ce ne unea, dar lucru-l ce-l mai important e ca nu ai iubit inima mea
5. Nu iubi prefacutu ce i-ti spune ca te iueste, iubeste pe cel care plangand i-ti spune iubeste-ma…
6. I-ti fac cadou 10 trandafiri, 9 adevarati si unu fals, cand ultimu-l va muri voi inceta sa te iubec…
7. Prefer sa mor acum decat sa traiesc 100de ani fara tine…
8. Ne despartim si poate e pacat, Sa ne pastram doar amintirea, Abia acum vedem cu adevarat, Cata durere produce despartirea.
9. Eu te iubesc pentru ceea ce esti inauntr-u, alti te vor iubi pentru ceea ce esti pe dinafara, fi atenta…
10. As da toata viata mea doar sa aud de la tine “te iubesc”…gandeste, viata mea pentru o minciuna de a ta
11. Faza ceea mai najpa atunci cand suferi, e sa sti ca unica persoana ce te poate consola e aceeasi persoana pentru care plangi…
12. Pana cand vom avea amintiri trecutu-l va dura…pana cand vom avea sperante viitoaru-l asteapta…pana cand cunosc persoane ca tine prezentu merita trait…
13. Vor trece anii si vei avea iubiri, pasiuni, fericiri…si cine stie daca prin-tre lucrurile frumoase vei conserva amintirea mea…
14. Cuvantu-l “Te Iubesc” e in gura tuturor dar in inima putinilor…
15. Nu imi cere de ce te iubesc, altfel va trebui sa i-ti explic de ce traiesc…
16. Te iubesc, pentru ca ma iubesti cand sunt insuportabil, pentru ca ochii tai sunt singura oglinda in care vreau sa ma privesc…
17. 3 lucruri sunt cu adevart imposibile:1) secarea ocianelor, 2)stingerea lumini soare-lui, 3)si sa uit cat esti tu de importanta pentru mine…
18. Sa traiesc fara tine e ca si cum ai trai fara ano-timpuri dar mereu cu iarna in inima…
19. Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta,crezand ca eu inca te astept.. .vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea , insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu , dar va fi prea tarziu…
20. Ai castigat sau ai pierdut,Nu te oprii din drumul inceput. LUPTA!!! Sperand ca intr-o zi tot ce doresti se va-nplinii. Regreta doar timpul pierdut tot ce puteai sa faci si…….na-i facut!
21. Daca intr-o zi iti vine sa plangi, cauta-ma. Nu promit sa te fac sa razi dar pot sa plang cu tine. Daca intr-o zi iti vine sa fugi, cauta-ma. Nu promit ca o sa te opresc, dar pot sa fug cu tine. Daca intr-o zi nu ai chef sa sculti pe nimeni, cauta-ma. Promit sa tac oricat vrei tu. Daca intr-o zi ma cauti si nu raspund… vin-o repede sa ma vezi, poate eu am nevoie de tine.
22. Ma vei uita caci si uitarea e o lege.
Vei incerca sa nu o faci dar nu vei reusi
Si-abia atunci vei intelege
Caci tot cea fost nu va mai fi !!!
23. De-ar fi sa mor prin propria vointa….. as vrea k tu sa implinesti unica si mica mea dorinta……. sa ma iubesti la fel cum te iubesc si eu. iubeste-ma acum… caci un carbune stins se mai aprinde foarte greu.
24. Faza cea mai dureroasa atunci cand suferi e ca singura persoana care te poate consola e aceeasi persoana dupa care plangi.
25. in noaptea trist ce ne desparte,de vei simtii suspine…sa nu te sperii!e dorul meu ce vine sa doarma langa tine!
26. Te rog sa crezi ca a iubi , e cea mai mare fapta, iubirea ce ti-o port sa stii ti-o spun de mii de ori in soapta, nu stiu daca ma porti in gind, eu insa tin la tine, sa cred as vrea cit de putin ca te gindesti la mine.
27. Astazi eu plang,iar tu poate esti fericit alaturi de ea…Cand eu ma voi gandi la tine, poate tu o vei saruta pe ea…Si, poate iti vei aminti de mine… dar sa nu fie prea tarziu ca poate nu te mai pot ierta…
28. Sunt 1000 de ganduri,ce ma duc la tine mereu…fara tine,e pustiu in sufletul meu. Si simt ca ma sting,as vrea sa te ating,sa te simt langa inima mea. Stiu ca nu ma crezi dar….Te iubesc!
29. Zambeste chiar daca zambetul tau e trist, pentru ca mai trist de un zambet este tristetea de nu a putea zambi.
30. Lacrimile sunt bucati din inima ce declara dragostea, si dorul de tine zi de zi.
31. In genunchi ma puneam si de tine ma rugam, te rog nu pleca iubirea mea nu pleca din viata mea si lasami macar un pic din inima ta sa simt si eu ca mai am pe cineva.
32. Cea mai trista zi din viata mea, este cand nu vad privirea ta, cand nu am sarutul si mangaierea ta, te rog nu ma mai lasa asa.
33. Mi-ai furat inima si ai luat-o cu tine … m-ai lasat undeva, de unde nu mai pot privi, de unde nu mai pot scapa! Ajuta-ma si tine-ma in brate.
Attachments: 6935666.gif (44.9 Kb)


We Ride Together We Die Together
 
MORENADate: SAMBATA, 2009-08-29, 10:34 AM | Message # 27
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline

Deci asta ti-a fost viata?Hai sa ne gandim un pic
Sa ne uitam inapoi inainte sa mori...
Ce parere ai?Prea putin,prea mult?
A fost totul bine?A fost destul?
Prea norocos,prea depresiv?Prea linistit,prea mult stres?
Prea sarac sau prea bogat?Prea sigur,prea nesigur?
Prea cald sau prea frig?Prea tanar sau prea batran?

Sau a fost totul bine?????

Attachments: 5931649.gif (10.3 Kb)


I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
MORENADate: SAMBATA, 2009-08-29, 10:35 AM | Message # 28
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
Si vine ea TRISTETEA... vreau sa te vad... vreau sa-ti vad zambetul... vreau... vreau... si totusi... nu mai stiu ce vreau... Si vreau sa vina SOARELE... sa ma-ncalzeasca prin dragostea lui si sa te alunge... pe tine... TRISTETE...

Attachments: 8606858.gif (47.4 Kb)


I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
MORENADate: SAMBATA, 2009-08-29, 10:37 AM | Message # 29
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline

Cand voi inchide ochii pentru Todeauna...Tu sa-mi pecetluiesti buzele cu un sarut pentru a le incalzii.
Iar picioarele sa mi le acoperi cu petale albe de trandafiri,in par sa imi prinzi trandafirul rosu al iubirii eterne...ce va lumina chipul meu invaluit de tristetea mortii..
Iar de vei zarii o lacrima ce se va scurge pe obrazul meu palid sa stii ca e de ramas bun...
Si cand pamantul imi va acoperii trupul ce candva l-ai atins... sa iti amintesti ca te-am iubit dintodeauna sincer...Si ca acea iubire nu s-a stins
Dar sa nu plangi caci eu voi fii mereu langa tine...chiar daca numai in vise...
Iar pe mormantul meu...din florile ce tu mi le-ai adus...sa scrii cuvantul FERICIRE
Caci am simtit-o datorita tie...si sa nu uiti...Ca te iubesc...chiar daca nu mai sunt cu tine....
Attachments: 9173762.gif (19.8 Kb)


I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
Cyrus83Date: LUNI, 2009-09-07, 11:44 PM | Message # 30
MODERATOR
Group: Members
Messages: 192
Status: Offline
Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!

Faza ceea mai najpa atunci cand suferi, e sa sti ca unica persoana ce te poate consola e aceeasi persoana pentru care plangi…
Attachments: 0092891.jpg (21.6 Kb)
 
BossyDate: MARTI, 2009-09-08, 1:49 PM | Message # 31
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
Povestea Noastra ..

Poi totul incepe cam asa,asta s-a intamplat cand eu eram elev in clasa a 8-a...era chiar in vacantza de Paste....mi-am bagat actele la noua scoala ...si asteptam sa imi cunosc noii colegi...prima zii de scoala a fost cam nasoala..intrebari,din partea profesorilor si a elevilor.. eu cred ca asta sa intampla oricarui elev nou.....in fine a urmat a doua zii de scoala,bineinteles prezent la prima ora vad ca apare o fata pe usa,pe care nu o vazusem in prima zi de scoala era o fiinta splendida,gingasa,si cu o voce care itzi ajungea la inima imediat,cred k am intalnit dragostea la prima vedere,pot sa spun k am iubit-o din prima zii in care am vazut-o.Timpul trecea ne mai vorbeam noi prin mesaje ,dar niciodata fata-n fata..eram doar nishte pustani nu stiam noi ce este aia iubire,dar eu i-am destainuit sentimentele pe care i le purtam,doar ca in acel timp Ingerul acesta era indragostit de un alt baiat din scoala,care nu o iubea si care se credea un "gigolo",adica fata asta pentru el era o noua achizitie,saraca a suferit mult din cauza acestu individ.Dar in fine iata ca a sosit si vremea examenelor,soarta a facut ca noi doi (eu si acest inger din viata mea)sa ajungem in acelasi liceu...urma clasa a9-a,noi declaratii de iubire pentru ea din partea mea, dar tot timpul imi spunea ca tzine foarte mult la mine ..dar mai mult ca la un frate nicidecum k la un iubit,astea nu m-au convins sa ma dau batut si ori de cate ori aveam ocazia nu ezitam sa ii spun despre iubirea pe care i-o purtam.A trecut si clasa a 9-a,deja oricum eram mai coptzi si iata k in clasa a10-a ,vorbind intr-o sambata seara pe mess,m-a intrebat daca nu vreau sa merg la biserica cu ea si cu inca o prietena...eram foarte bucuros prima invitatzie din partea ei dupa 2 ani de durere in suflet....parca akum mi sa aprins in suflet o raza de sperantza.A venit duminica am mers la biserica ,dupa care am mers la un suc impreuna cu prietena si varul ei...timpul zbura si nici nu imi dadeam seama cum.Aveam o bukurie foarte mare in suflet,dar iata ca dupa nishte plimbari mai lungi a venit si timpul sa mergem acasa...ne-am despartzit intr-un final ,fiecare luand-o pe cai diferite.Dupa vreo 2 ore primesc un mesaj din partea ei cum k dak mai vreau sa merg la o plimbare cu ea si cu prietena ei...vai aceeashi bucurie in sufletul meu,mergand catre garaj sa imi scot scooter-ul ,primesc un telefon de la prietena ei cea mai buna..care spre mirarea mea imi spune k ingerul meu (ptr. k asa am sa il numesc in toata povestea)vrea sa fie prietena mea.Nu imi venea sa cred ca dupa sute de incercari de a-i castiga iubirea esuate,akum ea vrea sa fie prietena mea,am plecat in graba spre punctul de intalnire unde am vorbit cu ea fata-n fata pentru prima data dupa aproape 3 ani .Ea ma intrebase dak vreau sa fiu prietenul ei ,mie inca nu imi venea sa cred...pur si simplu mi se parea imposibil...deci kiar knd raza sperantzei incepea sa se stinga..a venit acest ingerash cu aceasta propunere .Bineinteles k am acceptat nu aveam nimic de pierdut asta sa intamplat in data de 11 Martie 2007..adica dupa 2 ani de dragoste purtata pentru ea,timp in care nu am avut nicio prietena,pentru ca gandul meu era doar la ea adica la ingerasul meu..de atunci au trecut 6 luni ...timp in care am avut multe momente de fericire dar si mai multe momente de tristete.Cea mai dureroasa intamplare pentru mine a fost knd a venit akasa din Austria unde fusese plecata la parintzii ei .Stateam intr-o zi pe net era data de 10 septembrie 2007..knd am zarit-o pe yahoo ,eu foarte bucuros pentru ca venise acasa am inceput sa ii spun cat de mult o IUBESC..dar ea ma intreba: "DA CUM DE VORBESTI CU MINE"...ei aici deja ma gandeam k ceva nu e bine ...nu shtiam care era problema.Dupa vreo 2 zile ne-am hotarat sa ne intalnim si sa imi spuna shi mie motivul pentru care era suparata pe mine.A inceput sa imi spuna ca eu nu i-am trimis mesaje inapoi ...knd ei ii era foarte dor de mine...dar ea stiind si spunandu-i k telefonul meu e strikt inainte ca ea sa plece.Banuiam eu k ceva nu e in regula si imi dadeam seama k astea sunt doar motive ..dar nu stiam care era adevarata problema.Dar dupa o saptamana am insistat sa imi spuna adevaratul motiv pentru care se despartise de mine..pana la acel moment ..am avut multe nopti albe ..am incercat sa o uit,defapt chiar vroiam sa o uit dar inima nu ma lasa,si imi veneau in minte toate momentele frumoase petrecute impreuna si iarasi plansete...si iarashi ..tot asa pana ne-am intalint ...S-a hotarat sa imi spuna adevarul ..se vedea o durere in ochii ei ..eram foarte speriat sa nu imi spuna k a gasit pe altcineva..si ca sentimentele ei fata de mine s-au schimbat.Spre surprinderea mea aflu k in toata aceasta treaba se aflau parintzii la mijloc care aflase despre relatzia noastra in urma unor mesaje gasite de mama ei pe telefonul ingerashului meu....spuneau k sunt vagabond,si ca nu are ce sa caute cu baietzi de teapa mea ...adevarul e ca eram vagabond.toata noaptea discoteci,bautura,femei dar toate astea inainte sa fiu cu ea ...aceasta fata m-a schimbat fara sa shtiu ...eram mult mai linistit knd ma aflam in preajma ei..nu ma mai tentau discotecile shi femeile..pur si simplu doar ea ma tenta...dupa mai multe discutzii ne-am hotarat sa ne impacam de dragul clipelor frumoase...shi shtiind k amandoi ne iubim nu avea nici un rost sa ne facem rau amandoi...asa k ne-am impacat fara sa stie nimeni...doar noi doi ..pentru k DRAGOSTEA NU SE EXPLICA EA SE SIMTE ..si este destul sa o simtim noi ...fara sa dam explicatzii nimanui ...si speram k pe viitor sa ne intzeleaga si parintzii ei ca noi chiar ne iubim....Si ca vrem k toata viatza sa fim impreuna! ! !
Attachments: 5450460.jpg (5.7 Kb)


We Ride Together We Die Together
 
Cyrus83Date: JOI, 2009-09-10, 5:05 PM | Message # 32
MODERATOR
Group: Members
Messages: 192
Status: Offline
Ti-am daruit inima mea, dar tu ai frant-o. ti-am daruit increderea mea si tu ai rupt-o, ti-am daruit pasiunea mea, si tu te-ai jucat cu ea, ti-am daruit sufletul meu si nu ai stiut sa te porti cu el, ti-am daruit tot ce puteam, si tu renunti asa usor. Ma gandesc mereu la tine, esti totul pentru mine, dar nu te pot obliga sa stai langa mine. Vei fi in sufletul meu pentru totdeauna, nu pot uita o dragoste nebuna.

"Mesaj primit de la cineva!" cam sufera persoana respectiva... sad

 
Heroin23Date: VINERI, 2009-09-18, 1:32 AM | Message # 33
Major
Group: Members
Messages: 11
Status: Offline
Ti-am auzit numele soptit, iar cand m-am intors sa vad cine este am realizat ca era inima mea… imi spunea ca imi este dor de tine...
Undeva, departe
E iubirea mea.
Undeva, acolo
S-a pierdut si ea.
Undeva in noapte
O stea a mai cazut.
Oare cine poate sa m-ajute
Sa pot s-o iau acum de la-nceput ?

Astazi, totul imi pare atat de greu
Da, astazi, imi dau seama ca nu pot sa mai fiu eu.
Sunt atatea zile si-atatea nopti de cand pe lume ratacesc
Fara sa stiu unde merg si de ce mai traiesc.... cry

Attachments: 6202037.jpg (17.5 Kb)
 
BossyDate: VINERI, 2009-09-18, 1:03 PM | Message # 34
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
Sufar si nimeni nu ma intelege,
Plang si nimeni nu ma vede,
Tip si nimeni nu ma aude.
Inima mi-e ranita...
Plange in singuratate...
Ca tu esti prea departe...
Si incet incet simt cum sangele
Clocoteste in mine
Cum inima bate din ce in ce mai tare
Lacrimile-mi curg in nestire
Si sufletu-mi arde de moarte...
Durerea-mi apasa pieptul
Doare...dar doare asa placut...
Sange nu mai e...
Acum Tristetea imi curge prin vene...
Si viata incet, se scurge din mine
Iti vad chipul ptr cateva clipe
Esti aievea?
Sau esti doar o fantasma a trecutului,
Venita sa-mi bantuie visele,
Facandu-le mai dulci?
Ma apropii de tine
Dar brusc dispari
Atunci stiu ca n-ai fost decat o amagire,
Doar o amintire,
Un singur moment intr-un infinit de ani
O adiere de vant,
Un inger cazut..


We Ride Together We Die Together
 
BossyDate: VINERI, 2009-09-18, 1:05 PM | Message # 35
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
Stii ce imi este cel mai teama? Ma ingrozeste gandul ca as putea sa ma trezesc intr-o dimineata si sa imi dau seama ca am uitat de tine. Ca am uitat momentele petrecute. Ca am uitat atingerea si sarutul tau. Ma ingrozeste ideea ca as putea sa te pierd…si din amintiri. Asta este spaima mea cea mai mare. As fi pierduta pentru totdeauna.
Imi ceri sa uit. Sa te uit. Imi ceri sa nu traiesc din amintiri. Dar tu nu stii ca amintirile sunt tot ce am. Nu stii ca amintirea a ce a fost frumos candva ma tine inca in viata. Iti multumesc ca mi le-ai oferit, si te rog sa nu imi ceri sa renunt la ele. Atat mai am...
Mai indepartati azi cu fiecare clipa, alungati de noi insine...plecam pe drumuri separate pe care maine niciunul dintre noi nu-l va regasi pe celalalt...

…..........Pentru ca te-am cunoscut. Pentru ca mi-ai spus Ina. Pentru ca ti-ai cerut iertare cand ai gresit. Pentru mesajele minunate cu care m-ai obisnuit. Pentru cand ne-am intalnit la gara si m-ai asteptat in frig ca am intarziat. Pentru ca ai mers cu mine la Zimnicea. Pentru ca m-ai imbratisat. Pentru momentele in care vorbeam doar eu si tu taceai. Pentru ca m-ai acceptat asa cum sunt. Pentru ca ma lasai sa ma joc in parul tau pana adormeam. Pentru ca mi-ai redat speranta si increderea. Pentru ca m-am simtit superb. Pentru noptile in care am adormit in bratele tale, sub atingerea ta. Pentru acele nopti in care m-am trezit dupa ceva timp iar tu inca ma mangaiai. Pentru ca ma priveai cum dorm. Pentru ca iti placea atat de mult sa-ti plimbi mainile prin parul meu...Pentru ca m-ai prins de mana si m-ai imbratisat cand plangeam si voiam sa plec... Dar si pentru zile. Pentru zilele in care imi dadeai mesaje doar sa imi spui ca te gandesti la mine. Pentru saruturile, mangaierile si cuvintele tale. Pentru cand ma alintai. Pentru certurile si crizele mele de gelozie aiurea, pe care le-ai suportat. Pentru numarul ala de telefon pe care ti l-am sters. Pentru k ne-am plimbat atunci prin ploaie ca doi nebuni. Pentru zambetul tau. Pentru ochisorii aia albastri pe care m-ai lasat sa-i pupacesc. Pentru cele doua alunite din obrajori care ma innebunesc. Pentru jocul “cum merg piticii pe pielea ta” pe care l-ai acceptat . Pentru ca ma lasai sa te gadil si sa-ti fac semne desi nu aveai voie. Pentru ca radeai cand iti spuneam “domnu’ ofiter”. Pentru bucuria pe care o aveam cand venea seara si vorbeam o ora intreaga la telefon. Pentru ca m-ai incurajat sa merg la doctor. Pentru ca am tipat la tine si m-ai inteles. Pentru ca ai crezut in mine. Pentru diminetile minunate in care ma trezeam zambind. Pentru atingerea ta. Pentru pozele pe care ma lasai sa ti le fac. Pentru ca nu m-ai inselat. Pentru toate descarcerarile pe care mi le-ai povestit chiar daca eu ma strambam. Pentru ca de fiecare data cand ma enervam si tipam la tine ma calmai doar cu un cuvant. Pentru ca ai dansat cu mine pe melodii care nu-ti placeau. Pentru k ai mers la mine desi nu-i mai vazusei pe ai tai de atata timp. Pentru ca tu esti lumea mea...Pentru ca abstract sau real eu sunt un om mort pentru tine si, doamne cat te iubesc, te-am iubit si cat te voi mai iubi.....

Pentru tot. Pentru ca esti frumos, destept, cuminte, vesel, zapacit, serios, atent, grijuliu, mamos, dulce, rautacios, sensibil si pentru ca....fara sa stii...ai luat cu tine o parte din mine cand ai plecat....

Mi-ai aratat cum sa fiu fericita. Mi-ai aratat cum sa iubesc cu adevarat. Mi-ai aratat cum sa cred in iubire, cum sa ma bucur fara sa platesc mai tarziu cu lacrimi. M-ai luat de mana si mi-ai aratat drumul corect. Un drum in care eram doar noi doi, un drum pe care mergeam doar noi, facandu-ne planuri si luptand pentru NOI.
Si apoi ai plecat.


We Ride Together We Die Together
 
Cyrus83Date: DUMINICA, 2009-09-20, 4:11 PM | Message # 36
MODERATOR
Group: Members
Messages: 192
Status: Offline
Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta,crezand ca eu inca te astept.. .vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea , insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu , dar va fi prea tarziu… Ai castigat sau ai pierdut,Nu te oprii din drumul inceput. LUPTA! Sperand ca intr-o zi tot ce doresti se va-nplinii. Regreta doar timpul pierdut tot ce puteai sa faci si…….na-i facut! Daca intr-o zi iti vine sa plangi, cauta-ma. Nu promit sa te fac sa razi dar pot sa plang cu tine. Daca intr-o zi iti vine sa fugi, cauta-ma. Nu promit ca o sa te opresc, dar pot sa fug cu tine. Daca intr-o zi nu ai chef sa sculti pe nimeni, cauta-ma. Promit sa tac oricat vrei tu. Daca intr-o zi ma cauti si nu raspund… vin-o repede sa ma vezi, poate eu am nevoie de tine. Ma vei uita caci si uitarea e o lege. Vei incerca sa nu o faci dar nu vei reusi Si-abia atunci vei intelege Caci tot cea fost nu ... mai este :(

Attachments: 6047071.jpg (196.9 Kb)
 
MORENADate: MARTI, 2009-09-22, 1:08 PM | Message # 37
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
"Dragostea este cu mult suspendata deasupra ratiunii si moralitatii. Iar atunci cand dintr-un motiv sau altul se va prabusi, intotdeauna se vor gasi cativa tarusi din una sau alta care sa-i strapunga inima in nesimtire."
"Trecutul este o rana deschisa ce pare ca nu se mai inchide niciodata."
"Am incercat sa-mi tin iubirea atat de aproape incat pur si simplu intrandu-mi in ochi, imi ucidea privirea..."
"Uneori din spatele geamului camerei mele, raman atintit cu privirea pe fulgii de zapada intrebandu-ma nu altceva decat daca durerea cu adevarat doare.."

"Uneori totul este atat de ireal incat deschizand ochii in jur si intinzand bratul, pot atinge visele..."


I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
BossyDate: SAMBATA, 2009-11-07, 1:54 AM | Message # 38
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline

Gandeste-te cum te-ai simti daca cea mai scumpa si iubita persoana ti-ar frange inima... Te-ar parasi.... IDEEA e ca: adormi si nu te mai trezesti niciodata,insa e atat de oribila incat ma trec fiorii... Imagineaza-ti cum e sa adormi incetul cu incetul ... Sa fii drogat din iubire,dragoste... Sa adormi si sa visezi cate clipe ati petrecut impreuna... Cand va-ti jurat iubire… Sa visezi prietenii si familia ta… La toate lucrurile bune… La cadourile primite de la pers iubita... La petrecerile la care a-ti mers impreuna... VREI SA VISEZI LUCRURI BUNE… Dar nu ai cum ptr ca acel gand ca ai pierdut pers iubita nu-ti da pace… Si mai ales gandul ca nu te vei mai trezi din acest cosmar niciodata… Greseala lui ti-a marcat viata... A decolorat-o...!! Asa ca incerci sa te fortezi sa te trezesti…. Si incepi sa gandesti la tine ... La el... La motivul ptr care u astazi mori... Ptr ca fara dragostea lui nu mai poti trai... Nu poti trece prin locurile in care va sarutati… Va imbratisati…. Nu poti accepta gandul ca va atinge alta fata in afara de tine… Va rade si va plange cu ea… Langa ea... In bratele ei… Asa ca preferi sa mori sa te izolezi…!! Si te gandesti si la motivul ptr care pers iubita te omoara… Iti face toate astea… Te paraseste dintr-o data...!! Gandurile astea iti dau dureri de cap... Il vezi pe el peste tot... Dar cand te apropii el dispare… Esti total pierduta..!!....!!>… Acum te gandesti la tine si la momentul cand visul se va termina Si nu va mai ramane decat intunericul... Intuneric… Vise spulberate… Inima franta… Lacrimi in zadar... ASA ca incerci mai tare... Te fortezi mai tare sa te trezesti, TREBUIE SA TE TREZESTI!!! Dar exista o problema ,cosmarul e curat rece... E insasi personificarea iadului…!! Si nu te poti trezi oricat ai incerca...!! Totul e in zadar…. Dragostea nu mai exista...!! Iubitul tau te-a mintit in toate aceste luni ca te iubeste… Totu e scrum acum!! Ptr el nu mai existi ... Defapt n-ai de unde sa stii daca ai existat vreodata… A sters cu buretele de pe inima si din suflet toata dragostea pe cre i-ai oferit-o… Toate clipele frumoase le-a uitat... Acuma e cu alta fata… Pe tine te-a parasit…!! E dura realitatea!! Dar accept-o ptr ca nu mai exista alta cale!...... NU TE MAI POTI TREZI NICIODATA... Dragostea te-a facut sa visezi... Si sa zbori si tot dragostea te omoara!! IUBITUL TAU TI-A DARUIT CLIPE CA IN RAI Si tot IUBITUL TAU TE TRIMITE IN IAD...! Akuma regretzi... Stiu... Dar in zadar 100 de regrete nu fac nici 2 lei!! Plangi ... Plangi nu-ti vine sa crezi!! Tipi dar nimeni nu te mai aude... UNDE-S TOTI PRIETENII CAND AI NEVOIE DE EI? Nu-s… Nici ei nu mai exista… l-ai pierdut pe ei… Ai pierdut tot... Nu mai ai nimic ... Nu mai esti nimic… Esti Un nimeni!! ASA CA… Mori in felul asta in cea mai sinistra tortura cu putinta!! SUFERIND DIN DRAGOSTE !!!
Attachments: 7981926.jpg (198.5 Kb)


We Ride Together We Die Together
 
nycoleDate: LUNI, 2009-11-16, 10:38 PM | Message # 39
Major general
Group: Moderators
Messages: 234
Status: Offline
Acum, cand nimic nu mai are sens, cand viata mea a devenit un haos, iar drumul meu e intortocheat, am ajuns sa ma intreb daca nu cumva e vina mea ca totul s-a vanuit, ca nu pot sa dorm caci ochii mei inlacrimati te vad doar pe tine, iar buzele mele rostesc necontenit numele tau... Ai avut un rol important in schimbarea catorva lucruri mari din viata mea, motiv pentru care un coltisor din inima mea va fi al tau pe veci. Azi dimineata am simtit pentru prima data ca viata mea e goala si inutila, fara un rost sau o directie. Ma dor ochii de cate lacrimi am varsat pentru tine, pentru ca am pierdut cel mai minunat lucru ce mi s-a intamplat vreodata! Nu am sa te uit niciodata, pentru ca esti o fiinta minunata, esti frumoasa, dulce, simpatica si dragastoasa. Ti-ai lasat amprenta asupra sufletului meu. Pentru ultima data ... te sarut dulce iubirea mea... Ma rog cerului sa ai parte doar de bucurie in viata... sob sob sob
 
MORENADate: MARTI, 2009-11-17, 7:02 PM | Message # 40
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline

Despartirile dor si astern tristetea in sufletul tau indiferent ca au fost dorite sau nu, indiferent ca ai fost ranita sau nu. Poate chiar o despartire linistita aduce mai multa durere decat o cearta cu motiv de tradare. Accepti pentru ca asa este cel mai bine pentru tine dar nu stii cum sa vindeci rana despartirii intr-un timp cat mai scurt pentru a nu simti acut golul lasat. Orice, oriunde parca nu face altceva decat sa te cuprinda de nostalgie…
Si incepi lupta cu amintirea, pentru a nu o transforma intr-o clipa de durere.

Nu, nu este mai bine asa dar nici altfel nu ar fi fost mai bine. Cand nu ai de unde alege, preferi sa lasi trecutul in bratele unei mari iubiri acum apuse dar care a reusit pana in ultima clipa de viata sa te invaluie de fericire. De ce sa inmormantezi o dragoste cand o poti lasa suspendata intr-o clepsidra a timpului…
Astfel stii ca traieste chiar daca nu prin tine…

Oamenii nu stiu sa se retraga la timp, cand inca pot pastra in suflet comori…
Asteapta in agonie pana acestea se transforma in cenusa si la ce bun?!
… Sa transformi o clipa care iti daruia totul, intr-un nimic…
Lasitate, as spune din contra, ca este putere, pentru ca numai o iubire adevarata iti poate da curajul sa te desprinzi din bratele ei cand inca aceasta te face fericita.

Despartirile dor dar nu lasa rani atunci cand te simti impacata cu inima ta, cand stii ca in doi nu s-a gresit, cand stii ca oricat ai scormoni in trecut nu ai de gasit decat bucurie. Bijuterii culese in momente speciale care te-au invatat sa cresti…
Nu merita sa cazi in ultima clipa, sa transformi o despartire intr-o suferinta…
Nu merita sa anulezi o iubire pentru ca o poti pastra in suflet ca o amintire mereu vie…

Attachments: 9833089.gif (8.1 Kb)


I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
Forum » POEZII/ POEMS/ POEMAS » POEZII IN ROMANA » MESAJE DE DRAGOSTE TRISTE
Search:

Copyright by MORENA © 2024