MARTI, 2024-04-16, 11:42 PM


Main
Registration
Login
Welcome Guest | RSS  
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » SPORTS » STIRI & NOUTATI DIN FOTBAL » Echipele romanesti in cupele europene 3
Echipele romanesti in cupele europene 3
AdyDate: MIERCURI, 2009-08-05, 3:04 PM | Message # 1
Major general
Group: Moderators
Messages: 73
Status: Offline
3). FC. TIMISOARA- SAKHTAR DONETSK (2-2 in tur la DONETSK)

Banatul fierbe in asteptarea revansei cu Lucescu. "Ati scapat usor la Donetk. Puteam sa va dam 7" - vorbele lui Lucescu nu le-au picat prea bine timisorenilor. Pana si calmul Sabau a reactionat la declaratiile profesorului Lucescu.
Nu doar brazilienii lui Lucescu le dau fiori timisorenilor. Rat s-a apucat sa dea goluri chiar acum inaintea returului din Banat.

Gigel Bucur spune ca Timisoara trebuie neaparat sa marcheze in returul cu Sahtior si spera ca publicul sa ajute Timisoara sa se califice mai departe in Liga. Lucescu: "Nu vreau sa vorbesc despre esec. Vreti sa ma vedeti prin spitale?"

"Sanse mai mari au ei. Este un meci foarte greu, doar jucam cu echipa care a castigat in sezonul trecut Cupa UEFA.
Ei sunt favoriti indiferent de scorul din tur de la Donetk, cu toate ca noi am reusit un rezultat foarte bun acolo. Sunt cat se poate de realist. Numai cand ma gandesc la ce buget au, ma ia ameteala. E doar de cateva ori mai mare decat al nostru.
Ei transfera lejer jucatori de 30 milioane de euro, la noi cand se va intampla asta? Fotbalistii au salarii foarte mari, nu-i normal sa fie ei favoriti? Daca o sa fie meciul vietii mele? Nu stiu daca pot spune asa, insa in mod sigur daca vom trece de Sahtior, va fi cel mai important rezultat din istoria clubului, si pentru noi, jucatorii, va fi o mare performanta!
Sincer, vroiam sa nu ne facem de ras la Donetk. Ne asteptam sa avem un meci foarte greu, insa toti in sinea noastra aveam incredere ca putem scoate un rezultat bun. Trebuie neaparat sa marcam! Nu fac eu tactica, dar ma gandesc la faptul ca ei vor veni sa atace, deci este posibil sa primim gol.
Nu trebuie sa ne aparam, pentru ca e periculos. Plus ca si publicul o sa ne sustina si o sa ne dea aripi, cum se spune. Partea proasta este ca Sahtior nu e o echipa pe care sa-ti permiti sa o ataci in permanenta. Trebuie sa fim echilibrati. Incercam sa ne facem jocul, ne jucam sansa. Trebuie sa fim la fel de motivati, concentrati si ce este mai important, sa avem o atitudine pozitiva.
Enorm conteaza publicul! Am inteles ca a fost nebunie la bilete si sper ca fanii sa faca o atmosfera extraordinara. In mod sigur ne vor ajuta. Vor fi al doisprezecelea jucator", spune Bucur in Click.
Un numar de peste 500 de forte de ordine va fi mobilizat pentru a asigura ordinea la meciul de miercuri dintre F.C. Timisoara si Sahtior Donetk, considerat unul cu grad ridicat de risc. MIERCURI LA PROTV: Timisoara - Sahtior, live si pe www.sport.ro si www.protv.ro 20:30! Timisorenii, facuti fricosi de jucatorii lui Sahtior: "N-au trecut de 5 ori de mijloc"

Potrivit unui comunicat de presa transmis, marti, de Gruparea de Jandarmi Mobila Timisoara, 30.000 de spectatori sunt asteptati sa asiste la meciul de miercuri, de pe Stadionul "Dan Paltinisanu" din Timisoara, echipa Sahtior Donetk nefiind insotita de suporteri.

La intrarea pe stadion, spectatorii sunt obligati sa aiba asupra lor buletinele de identitate, minorii sub 14 ani trebuind sa fie insotiti de un adult.

De asemenea, 48 de suporteri ai echipei FC Timisoara au interdictie de a intra pe stadion, in cazul in care vor fi prinsi de jandarmi acestia riscand dosar penal.
In schimb, suporterii care au primit interdictie de a asista la meciurile din Cupa Romaniei pot merge la acest meci, cu conditia de a avea asupra lor procesul verbal de contraventie.

Potrivit sursei citate, meciul este considerat cu grad ridicat de risc.
FC Timisoara intalneste Sahtior Donetk, miercuri, in mansa secunda a turului III preliminar al Ligii Campionilor, in tur scorul fiind 2-2.

Mitica de la Liga presimte un an extraordinar pentru echipele romanesti in Europa. Primul pas: Timisoara o va elimina pe Sahtior. - Dragomir: "Vaslui va trece de Omonia. E greu sa dea 3 goluri in retur" - Alexa: "Imaginati-va ce ar insemna sa nu ne calificam dupa rezultatul bun din tur" - Chivorchian: "Lumea s-a inghesuit sa cumpere biletele cu Sahtior!"

DRAGOMIR: "TIMISOARA SI VASLUI SE CALIFICA"
"Timisoara se va califica si daca va fi asa, avem un campionat in primele 6-7 ale lumii: Anglia, Spania, Italia, Germania, Olanda, Franta si Romania.

"Vasluiul trece de Omonia, dar depinde si de cum vor gestiona caldura. La ora 19:00, la ei va fi o caldura de 42 de grade. Din cauza asta i-a bagat la ora asta. Este greu ca Omonia sa dea 3 goluri si sa nu primeasca niciunul. Cred ca 7 echipe se vor bate pentru Europa, anul acesta, insa sa ne uitam si la Brasov si la Otelul care vin din urma. Toate aceste echipe au centre de copii si juniori la nivelul Barcelonei", a declarat Dragomir la Sport Total FM.

ALEXA: "IMAGINATI-VA CE AR INSEMNA SA NU NE CALIFICAM DUPA REZULTATUL BUN DIN TUR"
"E foarte important meciul, ne canalizam toate energiile pentru cele 90 de minute. E o sansa foarte importanta pentru noi, pentru Poli Timisoara. E un meci impotriva detinatoarei Cupei Uefa si impotriva celui mai titrat antrenor roman si cu siguranta va capata multa atentie aceste meci. Imaginati-va ce inseamna sa nu se califice Sahtiorul in Champions League...sau imaginati-va ce ar insemna sa nu ne calificam dupa rezultatul bun din tur", a spus Alexa la Sport.ro si www.sport.ro

CHIVORCHIAN: "LUMEA SE INGHESUIE SA IA BILETE CU SAHTIOR"

"Am obtinut un rezultat destul de promitator la Donetk, am continuat cu un rezultat bun in campionat si e normal ca suporterii sa doreasca sa isi vada favoritii. Polistii sint mereu alaturi de echipa si s-au inghesuit sa cumpere bilete pentru meciul retur cu Sahtior. Sint convins ca publicul va fi cel de-al doisprezecelea jucator in fata Sahtiorului", a spus Gheorghe Chivorchian la Informatia pe Sport.ro si www.sport.ro

Bafta si Timisoarei in meciul din aceasta seara! Cel mai bun sa se califice!

 
MORENADate: MIERCURI, 2009-08-05, 4:10 PM | Message # 2
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
Si returul este azi sa inteleg? Azi adica 5.08.2009 ei atunci haide Timisoara band band band band

I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
AdyDate: MIERCURI, 2009-08-05, 5:09 PM | Message # 3
Major general
Group: Moderators
Messages: 73
Status: Offline
dap azi de la 20:30 trasmis in direct pe PRO TV
 
BossyDate: MIERCURI, 2009-08-05, 6:38 PM | Message # 4
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
hmm nush ce sa zic cred ca o sa cam aiba probleme timisoara pt ca lucescu e unul dintre cei mai buni , antrenori pe care ii are romania dar cum mingea e rotunda pt ambele echipe ramane de vazut

We Ride Together We Die Together
 
AdyDate: MIERCURI, 2009-08-05, 7:26 PM | Message # 5
Major general
Group: Moderators
Messages: 73
Status: Offline
hmm....pana acum la pauza sahtiorul a jukt mai bn...timisoara doar s-a aparat si a jukt pe contraatac....dar pe ansamblu un joc destul de slab al ambelor echipe...poate miza mare punandu-si amprenata pe joc
 
BossyDate: MIERCURI, 2009-08-05, 8:46 PM | Message # 6
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
nush ce sa zic pt ca din pacate nu vad meciul dar oricum io inca mizez pe sahtior

We Ride Together We Die Together
 
AdyDate: MIERCURI, 2009-08-05, 9:32 PM | Message # 7
Major general
Group: Moderators
Messages: 73
Status: Offline
:D s-a calificat timisoara...dupa un meci slab de tot al ei...s-a aparat 90 de min si a avut pe sfarsit 2 okzii foarte mari de a marca...in rest pauza...e normal pt sahtior sa fie umpic dezamagiti dupa 0-0 in seara asta...dar eu cred k ei au pierdut calificarea aksa knd au facut 2-2
 
BossyDate: JOI, 2009-08-06, 9:38 AM | Message # 8
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
hmm nu ma steptam la rezultatul adsta dar cum am zis mingea e rotunda sansele sunte egale .. pacat pt sahtior asta e poate data viitoare

We Ride Together We Die Together
 
black_devilDate: VINERI, 2009-08-07, 7:30 AM | Message # 9
Lieutenant
Group: Members
Messages: 35
Status: Offline
de ce nu mam uitat inainte aici ,poate imi dadeam seama ca aici e vb de timisoara:))))...
 
AdyDate: VINERI, 2009-08-07, 2:02 PM | Message # 10
Major general
Group: Moderators
Messages: 73
Status: Offline
:D pai dak te uiti dupa fomei te pierzi mai black....app timisoara o sa joace cu stuttgart-ul lu marica in play-off-ul champions league...:D.D:D am dat pariu cu ai mei k, cu ei o sa pice si asa a fost....si nu stiu dak de data asta timisoara o sa mai aiba acelasi noroc cum a avut cu sahtior
 
black_devilDate: VINERI, 2009-08-07, 7:09 PM | Message # 11
Lieutenant
Group: Members
Messages: 35
Status: Offline
pfff..meci greu...dar eu tin pumni ptr ei....sper sa mearga mai inainte, ca culeaga si ei cateva puncte..
 
BossyDate: VINERI, 2009-08-07, 7:20 PM | Message # 12
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
eu nu sunt fan timisoara dar sper totusi sa castige ca doar sunt de-ai nostrii biggrin :D biggrin

We Ride Together We Die Together
 
AdyDate: DUMINICA, 2009-08-09, 1:19 PM | Message # 13
Major general
Group: Moderators
Messages: 73
Status: Offline
pai normal k si yo k orice roman tin cu timisoara...dar imi este frik de dubla asta...stuttgart-ul are o echipa buna, antrenor tanar kre vrea performanta
 
BossyDate: DUMINICA, 2009-08-09, 4:26 PM | Message # 14
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
da asa e sa speram totusi ca doar antrenorul vrea performanta si ca jucatori nu gandesc la fel

We Ride Together We Die Together
 
AdyDate: LUNI, 2009-08-10, 6:25 PM | Message # 15
Major general
Group: Moderators
Messages: 73
Status: Offline
e dificil de crezut asta mai ales k majoritatea jucatorilor din echipa sunt nemti...si mentalitatea lor ma sperie;)...sa vdm acum mai ales k dupa prima etapa au iesit destul de rau...au pierdut cu 2-0 la wolfsburg (campioana en-titre)
 
BossyDate: MIERCURI, 2009-08-12, 4:18 PM | Message # 16
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
da asa e ca neamtu nu prea glumeste cand e munca e munca si acum dupa o infrangere sunt sigur ca or sa vrea sa recupereze .. sa sparam ca o sa fie bine totusi pentru noi

We Ride Together We Die Together
 
AdyDate: SAMBATA, 2009-08-15, 1:34 PM | Message # 17
Major general
Group: Moderators
Messages: 73
Status: Offline
sa vedem acum ce o sa faca in etapa asta din Bundesliga in meciul de aksa contra lui Freiburg o noua promovata...si mai ales k Marica s-a accidentat la antrenamentul de aseara si o sa lipseask si din primul meciu contra lui Poli Timisoara
 
BossyDate: DUMINICA, 2009-08-16, 1:29 AM | Message # 18
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
plecam in dezavantaj dar oricum romani s-au descur cat si in situatii limita sa speram ca nu isi uita obiceiul wink wink wink

We Ride Together We Die Together
 
AdyDate: DUMINICA, 2009-08-16, 11:34 PM | Message # 19
Major general
Group: Moderators
Messages: 73
Status: Offline
meciul cu freiburg a fost usor pt stuttgart kre s-a impus cu 4-2...dar l-au mai pierdut si pe Lanig fundasul dreapta pt 6 luni
 
BossyDate: LUNI, 2009-08-24, 10:02 PM | Message # 20
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
transfer sau accident surprised surprised

We Ride Together We Die Together
 
Forum » SPORTS » STIRI & NOUTATI DIN FOTBAL » Echipele romanesti in cupele europene 3
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Copyright by MORENA © 2024