JOI, 2024-03-28, 8:29 PM


Main
Registration
Login
Welcome Guest | RSS  
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MORENA  
Forum » LIFE STORIES/ POVESTI DE VIATA » DESPRE DRAGOSTE » DE CE IUBESC FEMEILE BARBATII MAI IN VARSTA
DE CE IUBESC FEMEILE BARBATII MAI IN VARSTA
MORENADate: VINERI, 2009-08-07, 12:19 PM | Message # 1
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
De ce cred eu ca o femeie simte o atractie deosebita fata de un barbat mai varsta? Tinand in brate o femeie mai tanara decat mine, am simtit o nevoie acuta de a o strange si mai puternic in brate.
Sunt atatea cupluri in jurul meu care imi confirma ca diferenta de varsta dintre un barbat si o femeie nu inseamna si diferenta de iubire si la fel de multe -exact contrariul. Suspinand si oftand, femeile ar spune ca “dragostea nu are varsta”, barbatii ar ridica nepasatori din umeri, ca na... doar asa este viata... plina de imprevizibil, iar binecunoscutele vedete autohtone ar incerca sa ne convinga ca in dragoste, in bani si in razboi totul este posibil.

Nu in ultimul rand, studiile oamenilor de stiinta ne lamuresc si in privinta diferentei de varsta: barbatii prefera femeile mai tinere decat ei pentru a-si revigora functia reproductiva, in timp ce femeile se simt atrase de barbatii mai in varsta pentru ca acestia le ofera siguranta si protectie.

Un barbat inca tanar, probabil ca si imatur, se indragostiteste profund si superficial de nenumarate ori de femei cu cativa ani mai in varsta decat ei. Au gasit dintotdeauna ca femeile mai mari decat mine sunt irezistibile. Mai interesante, mai sigure pe ele, cu o experienta sexuala si de viata deloc de ignorat, mult mai pasionale decat ar putea fi vreodata zburdalnicele pustoaicele de astazi.

Si cu toate acestea... rezervate. Fara conceptii de genul tot ce zboara se mananca. Cu demnitate. Daca le parasesti, nu fac taraboi. Nu isi striga suferinta in urechile celor amatori sa o auda. Isi strang bagajele in liniste si pleaca la fel de tacut cum au si venit. Daca te parasesc, iarasi stiu cum sa o faca. Fara sa se razgandeasca. Cu hotarare. Fara sa-si ceara infinita iertare. Fara sa se uite pentru prea mult timp in urma lor. Cu maturitate!

Am observat ca toate femeile care au iubit cele mai tinere cu mult decat batbatii au iubit si cel mai sincer.Au iubit intens, cu tandrete, cu seriozitate. Au gasit ca sunt responsabili, persoane integre si interesante, ca subiectele de conversatie dintre ei rareori se epuizeaza, ca sexul cu o persoana mai in varsta este lipsit de inhibitii, dar bogat in tandrete si experimente indraznete, ca pot invata enorm de multe lucruri de la ei... Alaturi de ei, au spus, si-au descoperit puterea, sexualitatea si feminitatea lor si au invatat sa aiba incredere in ele si in instinctele lor.

Attachments: 4401293.jpg (39.3 Kb)


I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
BossyDate: SAMBATA, 2009-08-15, 9:23 PM | Message # 2
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
nu cred ca ar trebui sa conteze varsta cu toate ca cei mai putin experimentati ii cauta pe cei mai maturi cu experienta poate si pt mai multa siguranta pt ca de obicei o pers in varsta nu prea mai are chef de zburat din floare in floare dar oricum daca exista comunicare putina maturitate si dragost varsta chiar nu conteaza

We Ride Together We Die Together
 
darkieDate: MIERCURI, 2009-08-26, 11:45 PM | Message # 3
membru
Group: Blocked
Messages: 16
Status: Offline
Probabil v-ati intrebat de ce femeile de toate varstele tanjesc inca dupa George Clooney, chiar daca se apropie de jumatate de secol; inca face ravagii printre femei. Cand vine vorba de barbati in varsta cuceritori, cu sex appeal, nu numai vedetele sunt preferate. Exista o atractie in randul persoanelor de sex feminin pentru barbatii grizonati, dintre oamenii de rand. De ce? O sa aflati in cele ce urmeaza.

Gata cu jocurile de baietei

Barbatii trecuti de 30 de ani au suficienta experienta ca sa stie ce vor, ce le place si ce nu. Daca isi doresc o femeie doar fizic, mai tot timpul ar vrea sa o aiba in pat. Sunt constienti ca ceasul a inceput sa ticaie pentru ei si daca nu suntem o prada prea usoara, vor trece mai departe.

Pe de alta parte, daca continua sa isi arate interesul pentru tine, poti fii sigura ca sunt sinceri. Cei trecuti de 30 de ani, isi doresc ceva mai mult de la o femeie, isi doresc stabilitate.

Viitorul este asigurat

Cand te intalnesti cu un pusti de 22 de ani, care iti va spune ca vrea sa fie star rock, este chiar amuzant. Probabil ca va exista si o a treia intalnire si vei spune prietenilor ca el va fi cel de-al doile Justin Timberlake. Dupa vreo 8 ani realizezi insa ca nu va ajunge niciodata faimos si ca ai investit atat de mult zimp intr-o relatie din care nu mai poti scapa.

Un barbat trecut de 30 de ani, stie unde vrea sa ajunga si cel mai important, CUM va face asta. Il poti privi si poti prevede cum va fi viitorul alaturi de el.

Te respecta

Asta e chiar interesanta. Il poti parasi si nu ii pasa. Au trecut prin destule despartiri si au avut destule experiente ca sa isi dea seama daca femeia de langa el va ramane sau nu alaturi. De cele mai mule ori isi dau seama de semnele care atesta o despartire cu mult imp inainte ca ea sa se implineasca.

Daca cea de langa el ii arata ca il vrea in viata ei, va face tot posibilul ca acea relatie sa functioneze. Stiu sa asculte si sa isi aminteasca ceea ce ne place. Nu vor posta pe internet poze care sa ne faca sa rosim, si nici filmulete din momentele de intimitate.

Sunt maturi

Femeile sunt mult mai mature decat barbatii in majoritatea timpului, asadar un barbat mai in varsta s-ar putea sa fie la fel de matur in gandire ca si noi. S-ar putea sa aveam aceleasi teluri si chiar o relatie care sa se desavarseasca printr-o casatorie si tot ceea ce implica ea.

Probabil ca tipul simpatic si tinerel pe care am pus ochii nu-si doreste copii si casatorie, pentru ca e constient ca asta ii va diminua din momentele de distractie cu amicii, in timp ce un barbat in varsta este pregatit sa fie tatal perfect.

Attachments: 5803611.png (107.8 Kb)


Message edited by darkie - MIERCURI, 2009-08-26, 11:48 PM
 
bogdanDate: VINERI, 2009-08-28, 9:20 PM | Message # 4
Lieutenant
Group: Members
Messages: 19
Status: Offline
asta reprezenta un mister pt mine cand eram in liceu ,dar de ceva timp sa risipit,cert e ca femeile se simt mai sigure in bratele unui barbat mai in varsta din mai multe considerent,printre care singuranta zile de maine(in unele cazuro)tTANDRETE(in schimb aia tineri nu vor decat sex ca iepuri mult si repede ,ce tandrete,cantitate masiva)DAR eu zic ce se vor face doamnele cand vor ajunge la deplina maturitate fizica iar barbarul MATUR ,la batranete oare,o sa uite de necesitatile fizice si sa tina cont de iubirea pe care o are fata de acel matur devenit batran si fara poatenta???sau va sari in bratele acelui tanar devenit matur intre timp
de aceea eu cred ca iubirile asta au un randament scazut de rezistenta ca 20 25 %%dar de E DOAR PAREREAMEA!!
 
MORENADate: LUNI, 2009-09-28, 4:13 PM | Message # 5
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
Bogdane iti dau si tie dreptate dar as avea ceva de adaugat asa cum nu toate femeile suntem la fel nic relatiile de acest gen nu pot avea un esec din start cunosc multe relatii cu diferente de varsta care inca merg si sunt foarte fericiti . Sa nu uitam si un alt aspect ca multi sunt si cei care prefera femeile mature nu doar femeile cauta barbatii tineri exista si contrariul si este la o cota destul de ridicata mai nou.

I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
BossyDate: MIERCURI, 2009-10-07, 7:52 PM | Message # 6
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
la aspectul asta tin si eu sa dau dreptate lui bogdan e adevarat ca la inceput fiind mai tanar esti atras de maturitatea celui de lg tine fiin el barbat sau femeie pt ca sunt si multi barbati care cauta femei mature dar cum zicea si bogdan odata cu trecerea timpului cand tu la randul tau devi matur .. maturitatea celui de lg tine nu te mai atrage chiar asa de mult iar tinand cont ca in timp ce tu te maturizezi cel de lg tine imbatraneste tot timpul vei intoarce capul dupa ceva mai tanar mai proastapt si mai in oputere barbat sau femeie fiind e adevarat totusi a intr-o relatie unde exista respect in primul rand pt cel de lg tine comunicare si dragoste nevoile carnale , importante fiind ...nu mai reprezinta totusi o dorinta atat de importanta pt a renunta la tot ce ati cladit impreuna

We Ride Together We Die Together
 
BANDITOSDate: DUMINICA, 2010-04-11, 4:26 PM | Message # 7
Lieutenant
Group: Moderators
Messages: 33
Status: Offline
Nu cred ca diferenta de etate ii asa importanta intr-o relatie,dar din proprie experienta cred ca amandoi partenerii trebuie sa fie destul de maturi pentru a face un pas mai important...casatorie,coabitare,etc
poate fii un om de o varsta inaintata dar fara experienta de viata si in timp se vor ivi problemele peste care nefiind niciunul trecuti prin asta nu vor stii cum sa i faca fata......esentialul si baza unei relatii indiferent de ce tip,este increderea,asta este doar opinia mea.....
 
bogdanDate: JOI, 2010-04-15, 2:25 PM | Message # 8
Lieutenant
Group: Members
Messages: 19
Status: Offline
SA NU UITAM CA SANT RELATII SI RELATII IAR FIECARE ARE PARTICULARITATEA SA EU STAU SI MA GANDESC DIN PUNCTUL DE VEDERE AL MEU DACCA URMARESTI SA AI O FEMEIE TANARA MEREU LG TINE ATUNCI NICI O RELATIE NU E SORTITA SUCCESULUI PTR CA MEREU ESTI IN CAUTARE DE CEVA FRUMOS MAI TANARA MAI DRAGUTA MAI DISPUSA LA ALTCEVA NOU IAR ATUNCI CAND NU O SA MAI POTI FIZIC O SA STAI SI O SA TRAIESTI DIN AMINTIRI IAR CAND VEI VEDEA 2 BATRANEI CE SE PLIMBA PE STRADA DE MANA SI PLINI DE AFECTIUNE STAI INGHITI IN SEC SI O SA REGRETI CONTEAZA SA AI UN SUFLET PERECHE CU CARE SA ITI PETRECI TOATA VIATA ""PANCA CAND MOARTEA NE VA DESPARTI"SA ITI ALINE GREUTATILE BATRANETII
 
MORENADate: JOI, 2010-04-15, 3:16 PM | Message # 9
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
Bogdane o singura intrebare am ce faci daca sufletul tau pereche are in cazul barbatiilor cu mult mai putin decat tine iar in cazul femeilor cu mult mai mare decat ele ? Cum iti mai petreci restul vietii cu el sau ea si cum iti mai alini greutatiile vietii?

I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
Forum » LIFE STORIES/ POVESTI DE VIATA » DESPRE DRAGOSTE » DE CE IUBESC FEMEILE BARBATII MAI IN VARSTA
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright by MORENA © 2024