VINERI, 2024-03-29, 11:07 AM


Main
Registration
Login
Welcome Guest | RSS  
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum moderator: MORENA  
Forum » LIFE STORIES/ POVESTI DE VIATA » DESPRE DRAGOSTE » FEMEI VS BARBATII
FEMEI VS BARBATII
MORENADate: MIERCURI, 2009-06-24, 11:00 AM | Message # 1
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
Bărbatul a descoperit ARMELE şi a inventat VÂNĂTOAREA,

Femeia a descoperit VÂNĂTOAREA şi a inventat BLĂNURILE,

Bărbatul a descoperit CULORILE şi a inventat PICTURA,

Femeia a descoperit PICTURA şi a inventat MAKE UP-ul

Bărbatul a descoperit LUMEA şi a inventat CONVERSAŢIA,

Femeia a descoperit CONVERSAŢIA şi a inventat BÂRFA

Barbatul a descoperit JOCURILE şi a inventat CĂRŢILE DE JOC,

Femeia a descoperit CĂRŢILE DE JOC şi a inventat DATUL ÎN CĂRŢI

Bărbatul a descoperit AGRICULTURA şi a inventat MÂNCAREA,

Femeia a descoperit MÂNCAREA şi a inventat DIETA

Barbatul a descoperit PRIETENIA şi a inventat DRAGOSTEA,

Femeia a descoperit DRAGOSTEA şi a inventat CĂSĂTORIA

Barbatul a descoperit FEMEIA şi a inventat SEXUL,

Femeia a descoperit SEXUL şi a inventat DURERILE DE CAP

Bărbatul a descoperit COMERŢUL şi a inventat BANII,

Femeia a descoperit BANII………. şi atunci s-a dus dracului totul.


I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
MORENADate: MIERCURI, 2009-06-24, 11:09 AM | Message # 2
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
Oricat de frumoasa si de dulce ar fi o femeie, exista cel putin un barbat pe lumea asta care s-a saturat de ea.
Anonim

Intuitia feminina este rezultatul a milioane de ani in care femeile nu au gandit.
Rupert Hughes

Chiar daca barbatii ar putea sa inteleaga femeile, tot nu le-ar veni sa creada.
AW Brown

Initial a fost o lume a barbatilor. Apoi, a aparut Eva.
Richard Armour

Un misogin este un barbat care uraste femeile la fel de mult pe cat se urasc ele intre ele.
HL Mencken

O femeie care iti spune varsta reala este fie prea tanara pentru a avea ceva de pierdut, fie prea batrana pentru a avea ceva de castigat din asta.
Proverb chinezesc

Mai degraba as putea sa impac intreaga Europa, decat doua femei.
Ludovic al XIV-lea

Atata timp cat o femeie poate sa arate cu 10 ani mai tanara decat fiica ei, ea este perfect multumita.
Oscar Wilde

In spatele oricarui barbat de succes, se afla o femeie, iar in spatele ei se afla sotia barbatului.
Groucho Marx

Nu am mai vorbit cu nevasta mea de ani de zile. Nu am vrut sa o intrerup.
Rodney Dangerfield

Am avut ghinion in ambele casnicii. Prima nevasta m-a parasit iar a doua nu m-a parasit.
Patrick Murray

Unul dintre cele mai dificile lucruri este sa convingi o femeie ca pana si chilipirurile costa.
Edgar Watson Howe

Nevasta mea este un obiect sexual. De fiecare data cand cer sex, ea obiecteaza.
Les Dawson

Un psihiatru este o persoana care iti pune multe intrebari contra cost, intrebari pe care nevasta le pune pe gratis.
Joey Adams

O femeie stie ca poarta rochia potrivita atunci cand barbatul ei vrea sa i-o dea jos.
Robert Paul

Cele mai multe femei isi propun sa schimbe un barbat, dar in momentul in care il schimba, nu-l mai plac.
Marlene Dietrich

Femeile ne-au facut sa pierdem Raiul, dar il regasim de multe ori in bratele lor.
De Finod

Daca iubirea este raspunsul, puteti sa repetati intrebarea?
Lily Tomlin


I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
MORENADate: MIERCURI, 2009-06-24, 2:59 PM | Message # 3
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
Asta ca sa vezi ca nu critic doar barbatul ci si pe consoartele mele wink wink wink

I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
BossyDate: MIERCURI, 2009-06-24, 3:00 PM | Message # 4
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
Quote (MORENA)
Bărbatul a descoperit COMERŢUL şi a inventat BANII,

Femeia a descoperit BANII………. şi atunci s-a dus dracului totul.


muhahaha super tare Morena ...si sa mai zici ca femeia nu are 2 coaste de drak


We Ride Together We Die Together
 
BossyDate: MIERCURI, 2009-06-24, 3:01 PM | Message # 5
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
am apreciat tot timpul obiectivitatea ta .. asupra oricarui argument good

We Ride Together We Die Together
 
MORENADate: MIERCURI, 2009-06-24, 3:02 PM | Message # 6
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
Hahhaah ma gandeam eu ca partea finala a primei postari mi-o arunci in fata tongue tongue tongue

I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
BossyDate: MIERCURI, 2009-06-24, 3:24 PM | Message # 7
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
poi fe meile sunt ca magicienii acum ii dai banii si i ndoua secunde nu ii mai vezi happy happy happy

We Ride Together We Die Together
 
MORENADate: VINERI, 2009-06-26, 0:19 AM | Message # 8
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
badmood badmood bash bash bangin bangin crackegg crackegg

I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
Cyrus83Date: JOI, 2009-07-02, 10:16 AM | Message # 9
MODERATOR
Group: Members
Messages: 192
Status: Offline
Lasa iubita nu te mai supara, sti k are dreptate... putine sunt cazurile in kare femeia refuza sa cheltuie bani...si atunci e cv ciudat la mijloc ..orice femeie vrea sa se rasfetze,... blahblah
 
MORENADate: SAMBATA, 2009-07-04, 3:28 PM | Message # 10
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
Pfffffffffff iubire ia da mi mie bani sa vezi ce fac cu ei . Personal decat sa ma stiu datoare prefer sa ti arunc in fatza smile smile smile daca tie ca barbat iti face placere sa ma resfeti este cu totul altceva dar ca sa mi dai ca apoi sa ai motiv de a mi arunca praf in ochi mai bine ti l arunc eu inainte tongue tongue tongue

I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
black_devilDate: MIERCURI, 2009-08-05, 8:20 PM | Message # 11
Lieutenant
Group: Members
Messages: 35
Status: Offline
o lupta straveche...ne luptam pentru a continua viatza pe acest pamant=))))...e o lupta placuta cand e cu diferite femei...k barbat vorbind:))
 
BossyDate: MIERCURI, 2009-08-05, 8:29 PM | Message # 12
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
Dap asa e dar nu cred ca din lupta asta va iesi vreun invingator

We Ride Together We Die Together
 
Cyrus83Date: JOI, 2009-08-06, 8:38 PM | Message # 13
MODERATOR
Group: Members
Messages: 192
Status: Offline
Quote (MORENA)
O femeie care iti spune varsta reala este fie prea tanara pentru a avea ceva de pierdut, fie prea batrana pentru a avea ceva de castigat din asta.
Proverb chinezesc

Muhahahaha mie nu mi s-a dat niciodata varsta reala...mereu am fost vazut mai tanar cu 3-5 ani biggrin

Quote (MORENA)
totul altceva dar ca sa mi dai ca apoi sa ai motiv de a mi arunca praf in ochi mai bine ti l arunc eu inainte

pui mei...niciodata nu am reprosat cuiva ceva ..mai ales pt bani .. nu ma fac pe mn bani .... chiar dk nu am o sit prea buan...traiesc viatza si imi vad de ea cu bune si rele... era un simplu comm faza cu femeile care ..... :p

 
BossyDate: JOI, 2009-08-06, 11:40 PM | Message # 14
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
Quote (Cyrus83)
Muhahahaha mie nu mi s-a dat niciodata varsta reala...mereu am fost vazut mai tanar cu 3-5 ani

hmm la mine e ai rau pe mine ma vede lumea cu vreo 5 ani mai in varsta ma intreaba ce imi fac copii biggrin biggrin biggrin


We Ride Together We Die Together
 
MORENADate: VINERI, 2009-08-07, 0:02 AM | Message # 15
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
hands hands hands sa ti traiasca bossy biggrin biggrin biggrin biggrin

I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
BossyDate: VINERI, 2009-08-07, 0:05 AM | Message # 16
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
sa traiasca si la mai multi imi fac o armata intreaga

We Ride Together We Die Together
 
MORENADate: VINERI, 2009-08-07, 2:19 PM | Message # 17
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
Am stans pentru voi cateva caracteristici “specific feminine” spuse de barbati:

1. Obiectele din baie: O femeie are nevoie in baie de :gelul de baie, crema de corp, crema exfolianta, crema pentru picioare, crema hidratanta pentru fata, spuma de baie, buretii de dus, ceara...si lista continua. Da-le barbatilor o periuta de dinti si sapun si sunt multumiti. “Nevoia femeii de a avea cat mai multe creme ne dispera.” ne-a marturisit un barbat.

2. Cumparaturile: Afla ca si barbatilor le place sa mearga la cumparaturi. Intra intr-un magazin, cumpara ceea ce au nevoie si gata. Femeia nu este multumita pana nu intra in toate magazinele, probeaza fuste, rochii, bluze, pantaloni, pantofi .…nu trebuie sa cumpere neaparat, dar ii place sa se rasfete. Daca vrei sa testezi rabdarea prietenului tau, ia-l cu tine la cumparaturi.

3. In ce directie merge relatia noastra…Barbatii par a fi mereu pe fuga, spun rapid ceea ce au de spus si gata. Acest lucru le permite femeilor sa puna piciorul in prag. Si nu va inchipuiti ca este un lucru rau. “Problema este ca isi aleg cel mai inoportun moment pentru a discuta: cand este meci la tv sau inainte de sex.”

4. Dorm la tine… “ O vezi cum zambeste cand iti invadeaza patul si pune stapanire pe perna ta. Sforaie, se fafaie toata noaptea, si practic iti fura tot somnul. Iubirea nu ajunge pana la punctul in care te trezesti cu ochii umflati si mai obosit decat te-ai culcat.” Si noi credeam ca le facea placere sa dormim la ei....dar asta este, se pare, parerea barbatilor...sper totusi ca nu a tuturor.

5. Sa planga…Barbatii prefera sa nu planga decat daca si-au rupt vreun os. Femeile stiu totusi ceva ce barbatii nu au invatat inca : plansul te face sa te simti mai bine, “atat de bine incat exerseaza aproape in fiecare zi.” Plansul ii face pe barbati sa se simta vinovati.

6. Revistele pentru femei: Toate acele subiecte despre retete de slabire, machiaj, coafura, haine…dar vor sa fim perfecte.

7. Pantofi: Un rasfat pentru femei. Afla ca barbatii nu pun mare accent pe pantofii tai. Nici nu ii observa decat daca ii zaresc la maginea patului.

8. Reuninune de familie: Barbatii nu au nici o problema cu reuniunile de familie, atata timp cat familia este a lor. Dar povestea asta este veche...le e teama de soacre.

9. Retete de slabit: Orez fiert, legume fierte, carne

fara gust, fructe….in loc de friptura, cartofi prajuiti, paste. Asta inseamna ca femeile sunt la regim. Exercitiile se pare ca nu ii deranjeaza pe barbati, dar cand e vorba de mancare “astazi legume, maine legume”, nu sunt prea incantati.

10. Flori si ciocolata: Barbatii vor televizoare cu ecran plat, femeile vor sa li se arate ca sunt iubite. “Nu inteleg cum o cutie de ciocolata si un brat de vegetatie (aici se refera la flori), le spune lor ca sunt iubite.” Poate de aceea sunt asa de insensibili unii barbati: au uitat semnificatia florilor.

11. Spiritual stuff: “Vii acasa si crezi ca ai gresit apartamentul. La un moment dat o vezi pe prietena ta iesind de dupa un dulap.” Se numeste redecorare dupa moda feng shui. Se pare ca femeile pun mai mult accent pe aspectul locuintei. Schimbarile astea sunt intotdeauna binevenite.

12. Carrie Bradshaw: Sarah Jessica Parker si “Totul despre sex”, serialul la moda anul acesta a strans foarte multe femei in jurul televizorului. Se pare ca personajul de serial a devenit un model pentru multe femei. Carrie este sexi, indrazneata, imbracata impecabil, fumatoare incurabila, obsedata de propria persoana. “Bun model”, ar spune barbatii usor ironic.


I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
BossyDate: SAMBATA, 2009-08-15, 6:11 PM | Message # 18
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
1 femeia este considerata sexul frumos deci un trup frumos cere mai multa ingrijire
2. stiu cum e sa mergi in 30 de magazine si sa nu isi cumpere nimic ... test psihic pt barbat
3 femeile vor sa discute tot timpul da rar au ceva imp de zis ..
4 poi ce barbatii fac mai frumos in somn .. nu prea cred
5. plansul ii face pe barbati sa se simta slabi .. poate face bine plansul dar nu si la imaginea barbatului de aia plang ei pe ascuns singuri
6 nu noi vrem sa fiti perfecte voi vreti sa fiti perfecte
7 da asa e pantofii nu reprezinta prea mare interes
8 pai soacra este versiunea agresiva a nevestei ... cu cat mai rara cu atat mai bine
9 da la sport v-ati gandit vreodata ?
10 mie nu imi plac florile in mod special dar inteleg ca unei femei ii place iar pt aia care sunt prea batuti in cap fratilor nu florile sau ciocolata le fac fericite ca le [pot cumpara si singure .. i gestul faptul ca tu ii oferi acele flori .. faptul ca iti pasa ...
11nu faptul ca vrea sa faca schimbari e o problema ci ala ca nu mai gasesti nimic si oricum dulapurile alea cine credeti ca trebuie sa le mute ?
sincer mai bine va uitati la telenovele .. am vazut si eu cateva episoade din acel serial wink
wink wink


We Ride Together We Die Together
 
bogdanDate: LUNI, 2009-08-24, 11:20 AM | Message # 19
Lieutenant
Group: Members
Messages: 19
Status: Offline
Eu unnul sant de parere ca frumusetea este efemera si ca ia trebuie suplinita si cu o minte intelept in asa fel incat sa o iubesti asa cum e indiferent de varsta
in privinta cumparaturile alaturi de o femeie e cam greu sau mai bine zis foarte greu de digerat pt barbati,sau or fi unii indeajuns de nebuni sa le placa,ca de gusturile nu se discuta
SOACRAcitez din spusele unui barbat insurat de 7 ani " e buna RECE"si cu asta am incheiat ,dar depinde de la caz la caz,dupa parerea mea mamele de baieti saant mai greu de multumit decat cele ale fetelor(p.s.florile fac minuni in cazul lor)
 
MORENADate: MARTI, 2009-08-25, 4:58 PM | Message # 20
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
Inainte de casatorie:

Barbatul: In sfarsit. Am asteptat asta atata timp.
Femeia: Vrei sa plec?
Barbatul: Ai inebunit? Nici sa nu te gindesti la asta.
Femeia: Ma iubesti?
Barbatul: Bineinteles! Tot timpul!
Femeia: M-ai inselat vreodata?
Barbatul: Doamne fereste! Bineinteles ca nu.
Femeia: O sa faci sex numai cu mine?
Barbatul: Sigur ca da. Cu orice ocazie.
Femeia: O sa ma lovesti vreodata?
Barbatul: Ai inebunit?
Femeia: Pot sa am incredere in tine?
Barbatul: Da!
Femeia: Iubitule!

Dupa casatorie:

Cititi dialogul de jos in sus


I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
Forum » LIFE STORIES/ POVESTI DE VIATA » DESPRE DRAGOSTE » FEMEI VS BARBATII
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search:

Copyright by MORENA © 2024