VINERI, 2024-03-29, 9:50 AM


Main
Registration
Login
Welcome Guest | RSS  
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum moderator: MORENA  
Forum » POEZII/ POEMS/ POEMAS » POEZII IN ROMANA » SCRISORI DE DRAGOSTE
SCRISORI DE DRAGOSTE
MORENADate: JOI, 2009-08-06, 10:53 PM | Message # 21
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
Te iubesc pentru tot ceea ce esti tu, pentru tandretea calda din zambetul tau, pentru marea de smarald a ochilor tai in care fericita ma pierd, pentru parfumul parului
.tau care ma invaluie si ma ameteste…
Te iubesc si pentru ceea ce sunt eu alaturi de tine: raza din privirea ta, care-ti lumineaza cele mai intunecate si nepatrunse ganduri, sufletul tau pereche intr-un univers in care timpul pare sa se fi oprit in loc…
Te iubesc si pentru ceea ce sunt eu, atunci cand nu esti cu mine… adierea blanda de vant care-ti mangaie umerii goi, soptindu-ti tainice cuvinte… ploaia racoroasa de vara siroind pe trupul tau fierbinte… lacrima din ochii tai frumosi, cand te intristez fara sa vreau… mireasma florii care se deschide o data in viata, doar pentru tine…


I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
BossyDate: SAMBATA, 2009-08-15, 1:46 PM | Message # 22
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
Imi las sufletul sá tráiascá prin a te iubi pe tine, îmi ascult inima pentru cá ratiunea nu conteazá atunci când iubesti.
Inima mea nu e întreagá dacá nu esti tu. Dacá noi am dat unul de altul a fost pentru ceva, iar dacá noi ne vom întâlni va
fi pentru cá iubirea învinge întotdeauna.
Ziua de ieri s-a dus pentru totdeauna, ziua de mâine nu stim cum va fi, de aceea trebuie sá profitám de ziua de azi.
Putem spune adio unei zile, unei persoane, atâtor si atâtor lucruri... dar, iubirii, odatá apárutá... nu-i voi spune
niciodatá adio... pentru cá e vesnicá si fiecare avem nevoie de ea.
Pentru mine esti cel mai frumos vis. Atunci când mi-ai scris pentru prima datá ceea ce simti pentru mine am simtit cá
m-am náscut din nou si tráiesc într-o lume de vis si e atât de frumos. Am nevoie de tine! Am nevoie de cuvintele tale! Am
nevoie de vocea ta!
Am devenit dependentá de tine, dj_vania! Dacá as sti cá esti un cuvânt din mine n-as mai vorbi niciodatá de fricá sá nu
te pierd. Má bucur cá esti în inima mea, ... dar as vrea sá fi lângá mine, sá te ating, sá se împlineascá visul meu cel mai
mare. Dacá esti o stea, ... iar eu iubirea ta..., atunci sunt sigurá ca aceastá stea va stráluci vesnic.
Crede-má, esti pentru mine cel mai pretios lucru si nu cred cá dragostea ce o simt pentru tine se va stinge vreodatá


We Ride Together We Die Together
 
BossyDate: SAMBATA, 2009-08-15, 1:48 PM | Message # 23
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
Iubita mea de cate ori n-am incercat sa-ti marturisesc ceea ce simt eu pentru tine dar de fiecare data imi pierdeam
curajul.
As vrea sa sti ca te iubesc mai mult decat orice pe lumea aceasta. As renunta la viata mea pentru ca tu sa fi fericita o
zi, as inneca lumea intraga cu lacrimile mele si daca as putea ti-as aduce chiar si luna de pe cer in dar. Insa tu sti ca
eu as face orice pentru tine si chiar daca tu vei vrea sa fi cu latul eu te voi intelege pentru ca te iubesc iar fericirea
mea este tot ce conteaza pentru mine.
Ori de cate ori ma duc seara la culcare un singur lucru imi doresc si acela este ca tu sa intalnesti pe cineva sa te faca
fericita asa cum eu nu voi putea niciodata, sa te iubeasca mai mult decat orice pe lumea aceasta, si mereu sa fie alaturi
de tine in toate momentele de fericire dar mai ales in cele de tristete.
Iubirea mea pentru tine nu se va sfarsi decat atunci cand un pictor orb va reusi sa picteze pe sunetul unei petale de
trandafir cazuta pe o masa de cristal, dar chiar si atunci eu inca te voi iubi. Ori de cate ori te sun si imi raspunzi la
telefon inima incepe sa bata din ce in ce mai mult si ori de cate ori te vad ma indragostesc din nou de tine.
Chiar daca uneori probabil ca te-am mai suparat sau nu am fost alaturi de tine atunci cand trebuia sau te-am suparat
chiar si un pic eu imi cer iertare petru totul deoarece n-as suporta sa te vad vreodata trista. Vreau sa sti ca indiferent
pe cine va alege inima ta din lume sa-l iubeasca atata timp cat tu vei fi fericita inima mea va fi mereu linistita.


We Ride Together We Die Together
 
BossyDate: SAMBATA, 2009-08-15, 1:52 PM | Message # 24
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
Ramasite am ramas doar noi sub cerul neputintei si privim la cerul ce-a
ramas fara de stele, la luna palida ce-si striga in ajutor surori! am ramas doar noi si umbra perfida a unei nopti ce vrea
sa ne cuprinda sufletele pt vecie! carari nenumarate, drumuri sir se zaresc acum in fata mea si tu ma indemni neincetat sa
le urmez dar.... Te-ai intrebat pleca-va trupul sau sufletul meu pe vecie???
\"stai\"imi spune cumva sufletul, nu lua calea propiei pierzanii, lecuiesteti sufletul si lasa timpul sa iti vindece ranile.
Am ramas doar noi , caci trupurile noastre au incetat a mai existasi se lasa degradate, dar am ramas noi si iubirea ce ne-o
purtam care e mai puternica ca oricand.
Sufletul imi va fi gol precum desertul fara tine, nici macar maya nu ar mai putea inlocui iubirea noastra cu
iluzii!putea-va coltul ierbii sa ma multumeasca chiar de va creste in coltul ochiului meu?nimeni si nimic nu ma poate
multumi de voi ramane cu ramasitele iubirii tale!
Putea-va apa sa ma scalde in rauri de fericire de tu nu existi?cui pot eu saruta geana dulce in somn de tu nu existi?
Cine poate intelege sensul mangaierii mele mai bine ca tine?
Cine are deslusi taina tandretii mele ascunse in gandire, fapt, idee daca nu tu iubitul meu?
Daca nu esti tu .... Daca nu suntem noi... Nimic nu ar mai ezista... !
De noi nu suntem atunci vor fi ramasitele unei iubiri
pierdute!!!!!!!!!!


We Ride Together We Die Together
 
MORENADate: MIERCURI, 2009-08-19, 10:06 AM | Message # 25
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline

Candva eram departe si am invatat ca fuga salveaza si te invata, dar ca tot timpul va fi un moment al intoarcerii. Un moment in care trenul va cobori in aceeasi gara aparent luminoasa, de tavanul careia atarna flori rosii ce impanzesc parfumul lor mai ales noaptea, aceeasi gara mucegaita sub podelele noi schimbate de muncitori vitregi…
Aceeasi gara pe al carei panou se suprapun destinatii, mereu alte destinatii, dupa care alergi, in urma carora te impiedici, fara un bilet luat dinainte, fara un bilet sigur, fara sa ai certitudinea locatiei, fara nimic.
Doar pleci, te arunci de scara unui tren si fiecare sunet al sau iti sopteste ceva, te astepta cumva si te masoara cumva, te grabeste sau te urmareste, te lasa sa stai in siguranta sub camera video de pe hol care urmareste fumatorii, te cucereste si te chinuie.
Astazi, de astazi, nu imi mai pasa.
De astazi plec si nu mai vreau, nu te mai vreau, nu mai pot, nu mai e loc; nicaieri nu mai e loc; nici macar pentru sufletul meu in sufletul meu.
De astazi nu mai am suflet si ce va fi, va fi!

Attachments: 8216507.jpg (4.1 Kb)


I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
OaNaDate: MIERCURI, 2009-08-19, 3:22 PM | Message # 26
Colonel
Group: Blocked
Messages: 4
Status: Offline
Vreau sa-ti spun ceva, ceva ce unii doar ar banui: nu stiu cum sau de ce, dar fara tine sunt singura, fara tine trec mii de ani in doar o zi. Ma-ntristez iar lacrimile-mi curg siroaie...
Uneori as vrea sa fiu singura cu tine sub picaturile reci ale ploii si nimeni in jur. E ciudat sa fii doar tu langa mine si sa te iubesc si ma doare cand sunt altii in jur iar eu sa nu te pot cunoaste.
Cand ma gandesc la tine, inima-mi bate tot mai tare, genunchii mi se-nmoaie, intreg corpul imi vibreaza... Poate k iubirea inseamna sacrificii, poate ca iubirea inseamna durere, suferinta, daruire...
Iubire. Dar stii ce? Nu plang ca s-a terminat, ci ma bucur ca s-a terminat cand nici nu a inceput...
Te iubesc...


Message edited by OaNa - MIERCURI, 2009-08-19, 3:22 PM
 
BossyDate: VINERI, 2009-08-21, 7:03 PM | Message # 27
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
As fi vrut sa te atrag in mirajele mele sa incepi sa ma iubesti mai mult k tine sa am cheia sufletului tau,sa iti cunosc toate temerile,sa te invat sa iubesti sa cum si-ar dori sufletul meu pt a ma face fericita asa cum imi doream.
Tu nu ai stiut decat sa imi aduci tristeti.Acum imi doresc decat sa fiu soarele care te incalzeste,ploaia care te uda vantul care
te loveste atat de tare pt ati arata durerea din sufletul meu,dar in acelasi timp as vrea sa fiu razele soarelui care te incalzesc ori de cate ori iti este frig.Te iubesc atat de mult incat mi-as dori sa fiu tot cea ce te inconjoara.
Te iubesc la nesfarsit!


We Ride Together We Die Together
 
BossyDate: VINERI, 2009-08-21, 7:05 PM | Message # 28
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
-Te iubesc ca-n prima zi, cand raze de soare aurii, cadeaua usor purtate de vant, asupra noastra pe Pamant.
-Tu esti visul meu ...unicul meu vis ...as vrea sa te atrag in viltoarea pasiunii, sa te string asa de tare incit TU si EU sa devenim un singur suflet.
-Te iubesc, te voi iubi, si chiar daca soarta ne va desparti, iubirea noastra va sta acolo sus scrisa-ntr-o stea.
-Te iubesc iti spun intr-o secunda, dar ca sa-ti demonstrez imi trebuie toata viata!
-As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei .Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pt mine!
-E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU .
-Cand te-am vazut prima oara, mi-ai incalzit inima. A doua oara mi-ai produs scantei, iar acum imi fac inima sa arda!
-Iarta-mi ochii pentru ca te admira...Mi-ai furat inima cand te-am vazut.
-Saruta-ma si vei vedea stelele. Iubeste-ma si ti le voi da.
-Dorinta mea este sa-ti spun cat de mult te iubesc! Sa te vad in fiecare zi sa-ti stiu bucuriile si sa-ti alin necazurile.
-Te voi iubi la nesfarsit! Nu-ti voi jura dar...ITI PROMIT!
-Fa-ma ciudat sau nebun dar de cate ori inima-mi bate numele tau eu il rostesc!Diana...Diana...Diana
-Nu ma intreba ce simt cand suntem despartiti: e ca si cum o parte din mine n-ar mai fi


We Ride Together We Die Together
 
BossyDate: VINERI, 2009-08-21, 7:07 PM | Message # 29
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
Daca vreodata vei citi aceasta scrisoare, sa stii ca nu te-am uitat si ca nu ma deranjeaza ca altii rad de mine si zic ca sunt fraier ca inca tin la tine. Voi tine la tine mereu si nu te voi uita niciodata. Acum esti departe dar sper ca te voi vedea cat mai curand posibil si sper ca te mai gandesti din cand in cand la mine.
Te iubesc mult si te sarut dulce, dulce de tot.


We Ride Together We Die Together
 
OaNaDate: VINERI, 2009-08-21, 10:41 PM | Message # 30
Colonel
Group: Blocked
Messages: 4
Status: Offline
Sunt un fulg de nea care incearca sa iti mangaie fata... Doamne ce as vrea sa ma scurg in pielea ta si sa nu mai ies niciodata, asa as avea certitudinea ca nu am sa te pierd...Poate ca pentru o clipa, ai sa crezi ca sunt nebuna... Poate ca asa este... sunt nebuna, nebuna dupa tine, TU esti tot ce am de pret... tot ce am visat, tot ce mi-am dorit... Poate viata mea a fost cruda cu mine, tu sa fii atat de departe si eu... sa te caut in disperare... Vreau sa te vad, sa te sarut, sa fiu numai si numai a ta, nu pentru o clipa, ci pentru eternitate... Noaptea trece, o muzica suava imi alina singuratatea... Ce pot face? Nimic decat sa astept clipa venirii tale, clipa in care voi fi in al noualea cer... Vreau sa traiesc alaturi de tine clipe magice, clipe de vis, clipe in doi, pe care nu cred ca as putea sa le descriu in cuvinte... pentru ca nu au grad de comparatie... Te besckkkk !
 
MORENADate: DUMINICA, 2009-08-23, 9:23 PM | Message # 31
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline

Aseara ploua afara, ploaie era si in sufletul meu, asa cum pamantului ii era dor de apa si era uscat si nefericit, asa si mie imi era dor de o anume persoana, diferentza este ca pamantul a primit ceea ce si-a dorit, pe cand eu am ramas doar cu gandurile... mi-as fi dorit enorm de mult ca acea persoana sa fi fost langa mine, sa ma fi lasat sa ma fac mica mica in bratele lui, sa ma fi sarutat, sa adorm la el in brate, iar dimineatza sa il trezesc cu o dulce sarutare si cu aroma cafelei proaspat facute, caci sigur i-as fi smuls un zambet, zambet ce sigur mi-ar fi dat si mie putere sa zambesc toata ziua... dar in viatza nu primim mereu ceea ce ne dorim... totusi speranta moare ultima...si se mai zice si ca intotdeauna dupa ploaie vine soare, chiar daca acum in sufletul meu poate este ploaie.. va venii si ziua in care va fi soare si voi radia din nou de fericire.....
Attachments: 4843453.jpg (11.3 Kb)


I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
BossyDate: MARTI, 2009-08-25, 9:53 PM | Message # 32
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline


Imi doresc atat de mult sa fiu cu tine? te iubesc te vreau si tot sufletul meu e al tau. Iarta-ma daca poti. Sufletul imi plange. Te iubesc enorm.? Acestea au fost cuvintele tale intr-un mesaj trimis pe 7 martie. A trecut o saptamana de atunci si incerc sa ma opresc din a tot citi acest mesaj. Oare ce s-a schimbat atat de mult in asa putin timp este intrebarea ce imi sfasie trupul. Lacrimile imi strabat in acest moment obrajii? incet incet ele ajung intre buze si? te simt prin ele. Ma intind pe pat, poate poate somnul ma va cuprinde si cu un urias noroc poate as ramane legat la lumea de vis pe care mi-o pot creea de la inceput. Am gresit cand m-am gandit la asta pentru ca perna si asternuturile poarta inca mirosul trupului tau; tavanul complet alb se stramba formand cuvantul ?fraere?, iar praful nu mai vrea sa se depuna acolo unde trupul tau a atins, numai vrea sa se depuna pe amintirea ta.
Ametit si dezorientat ma intreb ce mai caut aici, pe pamant, pentru ce dracu mai traiesc. Ma ridic usor din pat dar simt ca picioarele nu ma mai ajuta, mainile imi tremura iar lacrimile de mult numai pot fi oprite. Parca tot trupul imi reproseaza faptul ca nu am stiut sa pastrez langa mine singurul motiv pentru care traiesc. Parca tot trupul imi spune ca numai am nevoie de el pentru ca nu mai am pentru ce trai. Ma sprijin de dulap in incercarea disperata de a ma dezmetici, de a gasi puterea sa merg inainte... mi s-a parut pentru o clipa ca am gasit acea cale, asa ca am luat un curs in mana insa in loc de formule a cazut din el doar clipe, momente pe care le credeam vesnice, a cazut fericirea pe care am sfidato atata timp, au cazut imagini in care eram doar eu... tu... si marea. Ah, imi vine sa urlu de durere. Am iubit enorm, am iubit si nu mi-am dat seama de acest lucru. Consider ca viata se termina atunci cand iubirea nu mai exista pentru ca ce rost mai are viata fara acest sentiment? Dar la naiba cu viata. Ea nu stia ca eu inca iubesc, nu stia ca iubirea mea va fi mereu cea mai frumoasa din lume, nu stia ca fata pe care o iubesc esti tu? Privesc stupefiat aceste poze si simt cum inima mi se strange si este gata sa se rupa de atata durere. Stau si privesc printre lacrimi acele poze si ma intreb din nou ce a putut sa se schimbe din toate acele cuvinte? Ce? Si gasesc un raspuns. Aceste cuvinte acum vin de la mine catre tine. Poate nu mai inseamna nimic sau poate ca inseamna totul. Te ador mai mult decat orice in lumea asta. Te voi iubi atata timp cat Dumnezeu ma va lasa sa traiesc, te voi iubi cu tot trupul si sufletul meu pentru ca acestea tanjesc dupa tine, iar fara trupul si sufletul tau ele nu pot concepe viata, nu pot concepe un viitor.

Nu am cuvinte pentru a-ti spune cat de enorm eu te iubesc. Vreau sa ma crezi ca fara tine eu nu stiu ce sa fac, nu stiu cum sa traiesc. Doar pe tine te voi iubi mereu, nu va exista niciodata o fata care sa te depaseasca. Imi vin acum in minte cu o viteza ametitoare toate momentele in care indiferenta mea te-a facut sa plangi, te-a facut sa suferi, te-a facut sa te indoiesti de iubirea noastra. Nu am vazut cat de mult te fac sa suferi... Eram orb si mult prea orgolios ca sa mai las de la mine. Acum este randul meu sa zic Iarta-ma daca poti. Nu vreau sa stiu decat ca esti din nou a mea, vreau sa te sarut si sa te strang in brate mereu si mereu. Vreau sa-ti sarut intreg corpul si vreau sa fac dragoste cu tine. Vreau sa te iubesc si sa-ti demonstrez ca iti merit dragostea.
Vreau sa-mi acorzi a mia sansa pentru ati demonstra ca in relatia noastra poate pentru prima data partile frumoase le pot depasi pe cele urate. Te rog sa-mi dai aceasta sansa. Te voi iubi si te voi pretui mereu daca ma vei putea ierta.

As vrea sa fac totul pentru noi. Iarta-ma si pentru lipsa de inspiratie in sensul ca nu mai stiu ce as putea face pentru a salva relatia noastra. Am scris acest bilet ca o ultima solutie, nu stiu ce as putea face mai mult. Sau poate ca stiu? as veni la tine cu un buchet mare de trandafiri sit te-as ruga sa ma ierti pentru ca tu esti viata mea, pentru ca datorita tie am un echilibru in ceea ce fac. Cu siguranta as putea face si asta insa doar in cazul in care eram sigur de faptul ca inca ma mai iubesti. Te rog sa nu ma acuzi iar de neincredere. Este incertitudine. Manu, orice imi spui devine adevar si numai adevar, am incredere deplina in tine din punctual asta de vedere, am avut intotdeauna. Gandurile negre le-am avut din cauza tacerii, as vrea ca inainte de iubiti sa fim prieteni sau cel putin asta am vrut. Vreau sa vorbesc cu iubita mea fara retinere despre vietile noastre... atata tot.

Mai am o ultima mare dorinta la tine si te implor sa mi-o respecti, te rog din tot sufletul. Daca despartirea noastra a insemnat strict ceea ce am vorbit atunci eu te implor sa ma ierti si sa-mi mai dai o sansa pentru ca prin aceasta cearta m-ai schimbat total, te rog sa ma crezi. Insa daca aceasta despartire a insemnat mai mult de atat (adica acele lucruri peste care eu nu as putea sa trec) te implor din nou sa nu ma mai contactezi niciodata. Repet ca nu vreau ca asta sa para neincredere din partea mea. Din contra, daca ma vei ierta si te vei intorce la mine vei avea parte de toata increderea mea. Insa te rog din suflet sa te intorci doar daca mai crezi in NOI

Attachments: 3568996.jpg (23.5 Kb)


We Ride Together We Die Together
 
BossyDate: MARTI, 2009-08-25, 10:01 PM | Message # 33
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline


Nu am cuvinte pentru a-ti spune cat de enorm eu te iubesc. Vreau sa ma crezi ca fara tine eu nu stiu ce sa fac, nu stiu cum sa traiesc. Doar pe tine te voi iubi mereu, nu va exista niciodata o fata care sa te depaseasca. Imi vin acum in minte cu o viteza ametitoare toate momentele in care indiferenta mea te-a facut sa plangi, te-a facut sa suferi, te-a facut sa te indoiesti de iubirea noastra. Nu am vazut cat de mult te fac sa suferi... Eram orb si mult prea orgolios ca sa mai las de la mine. Acum este randul meu sa zic Iarta-ma daca poti. Nu vreau sa stiu decat ca esti din nou a mea, vreau sa te sarut si sa te strang in brate mereu si mereu. Vreau sa-ti sarut intreg corpul si vreau sa fac dragoste cu tine. Vreau sa te iubesc si sa-ti demonstrez ca iti merit dragostea. Vreau sa-mi acorzi a mia sansa pentru ati demonstra ca in relatia noastra poate pentru prima data partile frumoase le pot depasi pe cele urate. Te rog sa-mi dai aceasta sansa. Te voi iubi si te voi pretui mereu daca ma vei putea ierta.
Attachments: 1752683.jpg (48.5 Kb)


We Ride Together We Die Together
 
BossyDate: MARTI, 2009-08-25, 10:07 PM | Message # 34
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline


M-am asezat in fata unei foi albe d hatie,cu pixul d la tine in mana,cu lacrimi in ochi,incerc sa imi inec amarul si atata sufetinta in scris.Nu mai pot respira,nu mai pot vedea,fiecare lacrima care aluneca p obrazul meu,este o picatura din dragostea enorma p care ti-o port.Incerc sa scap d ele dar nu pot...inima imi este rapunsa d ace,cuie,spini,de cutite,inima aceea care odata iti apartinea acum este franta, incearca sa gaseasca un loc de iesire printre atatea necazuri.Sufletul meu...nu este aici....este acolo,oriunde ai fi tu...pentru ca asa cum ai zis odata..ti l-am daruit. Ochii mei sunt doar o unealta spre a-mi imagina ochii tai albastrii,cristalini,ochii aceia care imi aduceau bucurie,imi alinau suferintele,imi faceau trupul sa tremure,inima sa pulseze cu acceleratie,iar sufletul mi-l gaseai in ceruri.Nu imi mai pot permite sa ma uit la cer,pentru ca nu demult ne sarutam,ne iubeam,eram fericiti,iar acest cer ne veghea si ne apara...el a fost un mare martor tacut al dragostei noastre...stiu ca este acolo sus,dar nu il pot privi...doar il pot ruga sa faca un nor...pe care sa te urci si sa vii langa mine sa iti mai pot auzi macar odata
bataile inimii,sa iti mangai pielea catifelata,si sa-ti mai ating buzele fine ca o petala d lalea rosie...:(....vreau sa iti aud din nou vocea spunandu-mi TE IUBESC!!!! Speranta ma ghideaza,ma face sa trec peste ziua asta blestemata in care te-am pierdut...sper ca tot aceeasi speranta sa ma poata ajuta sa trec si peste noaptea aceasta lunga care urmeaza. Nu credeam ca ultimul sarut va fi atat de plin de suferinta...mana mea scrie dupa dictarea creierului dar ochii nu mai vad,sunt plini de lacrimi,iar inima mai are un pik si inceteaza sa bata. Visez ca te voi avea inapoi odata,ca voi retrai acele clipe minunate,vrea sa mai pot asculta odata melodia noastra fara sa plang,deoarece te voi avea in bratele mele,ma vei strange tare la pieptul tau,iar eu ma voi simti protejata...O singura data in viata gasesti
dragostea adevarata,si asta dak ai noroc,eu am gasit-o...esti sigur ca o relatie ca cea cum a fost a noastra merita sa se termine?
Intr-o zi o picatura d ploaie sau un fulg iti va atinge obrazul sau buzele...nu il alunga..pt ca acela sunt eu...atingandu-te,dorindu-te si soptindu-ti cat de mult te iubesc...poate odata imi vei auzi glasul si te vei intoarce la mine...:( TE UBESC ENORM D MULT
Attachments: 2217763.jpg (18.2 Kb)


We Ride Together We Die Together
 
MORENADate: SAMBATA, 2009-08-29, 2:38 PM | Message # 35
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline

Zgomotul pasilor mei pe soseaua umeda, inima batandu-mi mai tare si vantul care imi mangaie fata ca atingerea unor aripi de inger. Si brusc ma opresc si privesc in urma mea. Ma uit si nu vad nimic, decat lumini difuze, oameni rasleti si strada de-abia atinsa de picaturile de ploaie. Incerc sa ma rup de tot ce simt, dar nu pot pentru ca inevitabil gandul imi fuge la tine. La cel pe care il caut cu disperare si pe care nu l-am gasit inca.Continui sa merg spre casa cu aceeasi neliniste in suflet, si ma gandesc daca vreodata te voi intalni.

Mi-e atat de frica de faptul ca intr-o zi s-ar putea sa o iau la stanga in loc de dreapta, s-ar putea sa plec de acasa cu cinci minute mai devreme sau mai tarziu si astfel nu ne vom mai intalni….sau pur si simplu ca intr-o zi vom trece unul pe langa celalalt fara sa ne privim. Dar oare daca ne-am privi ne-am recunoaste?

Am avea curajul sa ne ascultam din nou sufletele sau ne-am conforma acestei lumi rigide si reci crezand ca totul e o intamplare, o senzatie trecatoare? Ma doare fiecare clipa in care nu esti cu mine, si desi te simt ma intreb cum esti acum? Ma intreb daca si tu inchizi ochii noaptea si lasi vantul sa-ti mangaie fata gandind ca sunt eu.

Ma intreb daca uneori, poate inconstient, mergi pe straga si ma cauti cu privirea printre atatea figure… De multe ori ma rog in soapta pentru ca tu sa fi ramas acelasi, ma rog ca Cerul sa ne permita sa ne intalnim din nou, ma rog sa nu fi poposit prea departe de mine si ma rog ca drumul spre tine sa nu fie prea de lung si greu. Cand va fi sa ne regasim va trebui sa te iau in brate si sa iti cer iertare. Ti-am gresit atat de mult, dar am facut-o doar din setea nebuna de a te afla.

Sa ma ierti ca ti-am cautat sarutarile si dragostea la altii si uneori am crezut ca te-am gasit, sa ma ierti ca mi-am irosit lacrimile pe altii, desi simteam ca tu nu ai venit. Sa ma ierti ca te-am lasat singur atunci cand aveai nevoie de o alinare, si sa ma ierti ca nu am fost langa tine ca sa-ti sterg tristetea din suflet…

Promit ca atunci cand te voi intalni sa iti daruiesc iubirea mea neconditionata, sa-mi deschid sufletul asa cum nu am facut cu nimeni, si sa nu ma folosesc de nicio arma ascunsa pentru a te cuceri….pentru ca in definitiv totul se rezuma in a ne privi in ochi, nu-i asa?

Attachments: 7549002.gif (9.3 Kb)


I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
nycoleDate: SAMBATA, 2009-09-05, 2:28 PM | Message # 36
Major general
Group: Moderators
Messages: 234
Status: Offline
Tot ce vei citi, este o mica, dar lunga exprimare a sentimentelor care ma chinuie, care nu ma lasa in pace, sentimente fara de care nu as putea trai.
Am scris pe cerul albastru, dar norii mi-au sters cuvintele. Am scris pe tarmul marii, dar valurile mi-au sters cuvintele. Am scris in Yahoo mail si-n inima mea, si nimic si nimeni nu imi va putea sterge cuvintele.(din inima,ca din mail..poate).
Dimineata:
Ma trezesc cu gandul la tine,cu speranta ca te voi vedea macar in trecere,speranta ca te vei gandi si la mine,speranta ca voi mai putea adauga in inima ta macar un sentiment microscopic de iubire.
Dupa-amiaza:
Simt un gol in inima si o durere in stomac (de mancat am mancat, dar oare ce pisicii mei as mai vrea?). As vrea...sa te am aproape. As vrea...sa te strang in brate. As vrea...sa-ti simt parfumul. As vrea..sa te sarut. As vrea sa dispara timpul, (sa stau cu tine cat vreau), dar mai ales sa nu existe persoane care sa ne desparta. Dupa care stau si ma gandesc...daca nu il voi vedea azi? Atunci ii cer lui Dumnezeu sa ma transforme intr-o raza d soare, ca sa te pot privi in ochi....sau daca da ploaie, sa ma transforme intr-o picatura d apa, sa iti ating chipul...iar daca da ninsoare, sa ma transforme intr-un fulg de nea...sa ma asez pe buzele tale, sa te sarut, dupa care sa ma evapor, sa ajung in ceruri sa le povestesc ingerilor ca, alaturi de tine am descoperit raiul.
Seara+noaptea:
Moooama... asta e cea mai grea parte a zilei. Ma gandesc ca daca m-as transforma intr-o perna, as putea sa dormi cu tine in brate. Dar nu ma pot transforma...asa ca stau intinsa in pat si ma gandesc...a mai trecut o zi, dar oare de ce nu sunt fericita? Exista un singur raspuns...sunt innebunita dupa tine si nu imi e teama sa recunosc cum le este altora. Te visez noapte de noapte...dar am uitat sa iti spun..te vreau doar pe tine. Oare nu stii unde s-a pierdut iubirea mea mumosu-le?Imi dai voie sa o caut in inima ta? Cred ca acolo se poate ascunde cel mai bine.
Dragostea nu este numai flori (alea care inca nu mi le-ai dat...), zambete (astea la noi sigur nu lipsesc...),inseamna si lacrimi (alea pe care le vars eu in zilele cand nu te am aproape), dorinta (atunci cand iti vad buzele...si disper dupa sarutul tau), pasiune (asta nu se poate spune...), si de aceea nu foarte multi descopera puterea dragostei...
Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine numai in gand?........As vrea sa pot stii raspunsul la intrebarile astea.....
De ce ploua azi? De ce plange cerul? Eu cred ca plange pentru mine...Oare? sau plange pentru tine....Asa sa fie? Dar ploua prea mult, cred ca plange pentru amandoi, pentru ca inca nu ne-am intalnit. Maine daca este soare afara ce zici...ne intalnim? Mai ales la aceasta ultima intrebare as vrea sa imi raspunzi................................
Te iubesc........
P.s. oare o sa-mi raspunzi?


Message edited by nycole - SAMBATA, 2009-09-05, 2:28 PM
 
MORENADate: DUMINICA, 2009-09-06, 10:14 AM | Message # 37
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline

Departe mergi iarasi singura si cu inima foarte grea ma despart de tine. N-or sa mai fie saruturi si mingiieri tandre pentru multa vreme, as vrea sa ma ascund la pieptul tau, sa te tin strans in bratele mele, sa te fac sa simti dragostea mea intensa Tu esti iubirea vietii mele, si despartirea de tine imi chinuie inima cumplit. Adio ingerul meu, sotul inimii mele, imi invidiez florile care te vor insotii. Te apas strans la sanul meu, si-ti sarut toate partile dulci cu dragoste tandra.
Dumnezeu sa te binecuvanteze si sa te ocroteasca, sa te fereasca de tot raul, sa te indrume cu fermitate in siguranta in urmatorul an . Fie ca el sa-ti ofere gloria si pacea statornica, si rasplata pentru toate costurile acestui razboi. Imi apas usor buzele mele de ale tale si incerc sa uit totul – privesc cu drag in ochii tai minunati, ma asez pe pieptul tau minunat si-mi odihnesc capul obosit pe el.
In aceasta dimineata am incercat sa-mi adun curajul si puterea pentru despartirea ce va urma.
Adio scumpul meu, pasarea dragostei, dragul al meu, jumatatea mea…

Attachments: 8651584.gif (3.6 Kb)


I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
BossyDate: MARTI, 2009-09-08, 2:09 PM | Message # 38
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
Draga mea

Draga mea , mai ti minte cum ne-am cunoscut ? Nici eu . Insa mai tin minte primul sarut de la 3 si 14 ce a tinut pana la si 15 ... ar fi tinut pana la si 16 daca te spalai pe dinti . Iubeam tot ce atingeai ... si ai atins-o pe Oana ... Cristina , Loredana , Ioana si Roxana . Of doamne cat am gresit ! De as putea intoarce ceasul , ar fi noua in loc de sase , ar fi dinou cum era odata , tu sti cum era inainte , eu stiu cum era dupa ... vezi , mereu ne completam unul pe altul , formam un intreg ... apoi plecai la baie . Nu am stiut sa te pretuiesc , imi amintesc cum ma asteptai plangand pana dimineata cand te luam in brate spunand " neata " , cand sarutam lacrimile tale calde si mai dulci ca berea ... dar nu la fel ca vinul , cand adormeam langa tine in stanga si ma trezeam in dreapta langa lighian . Ce zile minunate au trecut toate , a fost ca un vis si ar fi ramas la fel dar tu ai decis sa te trezesti cand eu eram inca mahmur , fara sa-mi spui ramas bun , fara sa-mi acorzi macar o a 7-a sansa , ai plecat la fel cum ai venit ... plangand de fericire . Astazi stau si ma gandesc la prapastia ce s-a ridicat intre noi , tu chiar ai uitat tot ce am facut pentru tine ? Chiar ai uitat cand ti-am facut cadou cheile de la BMW-ul meu ? Dar niciodata nu ai fost multumita ... tu ai fi vrut si BMW-ul . Te-am lasat sa stai la mine in casa , sa speli , sa calci si sa faci curat . Erai atat de fericita cand stergeai praful , iti placea atat de mult zgomotul facut de aspirator , ce s-a intamplat de nici macar batutul covoarelor nu te mai atrage ? Aseara am visat ca erai langa mine , apoi am visat-o pe alta dar numai conteaza , eu pe tine te iubesc ! Nu am mai iubit asa de cand ma stiu si ma stiu de mult sa sti ! Poate ca am gresit amandoi , de ce sa privim inapoi cand avem o viata inainte ? De ce sa fim tristi cand putem zambi ? De ce sa fim singuri cand ne avem unul pe altul ? De ce sa ne uram cand ne putem iubi ? Vezi ... spuneai ca nu pot fi romantic dar pot fi oricum vrei tu caci sunt nebun dupa tine ! Te rog nu-mi spune adio , simt ca ma sufoc in casa fara tine ... ai promis ca repari aerul-conditionat ai uitat ? Ai uitat multe dar nu te condamn , mai ti minte macar melodia noastra preferata ? " Chiar de crezi ca viata incearca sa ne infranga , azi cand clipa despartirii a sosit , vreau sa sti ca voi purta in amintire doi ochi tristi..." ce i-am iubit doar eu . Crezi ca vei gasi altul ca mine ? Te inseli , nu-mi place sa ma laud dar totusi ... sunt cel mai bun ! Daca nu te intorci pentru mine macar fa-o pentru copii ! Stiu ca nu avem dar aveam de gand sa facem mai sti ? Eu ma gandeam la ce nume sa le punem iar tu te gandeai cu ce sa-i crestem . Zilele au devenit mai reci fara tine , bine , se apropie si iarna dar nu-i asta un motiv , aduceai mereu un grad in plus in viata mea , hai te rog , pana si catelusa te asteapta ... sa-i dai de mancare caci n-am timp de ea , ai lasat totul balta si ai plecat fara sa privesti in urma ta , cu ce am gresit ? Am gresit ca te-am iubit ? Nu ... nu am gresit , te voi iubi mereu , de aceea iti trimit si aceasta scrisoare pierduta sperand ca va ajunge la tine , la inima ta ... ca daca ajunge la maica-ta e nasol , femeia aia nu are suflet ! Dar sa nu vorbim acum de mama ta ... e Dracu in fusta ! Inca mai cred ca ea l-a omorat pe taicatu , altfel nu-mi explic cum a murit omul ala de ciroza la doar 98 de ani ... un betivan si ala ca si fractu de altfel . De ce ai ales sa ma parasesti ? Era totul atat de CRAZY langa mine , ajunsesei in PARADISE 'mai leidy' .. dar nu , tu ai vrut inapoi la mamicutza ta , e si ea batranica , poate vrea sa stea linistita , macar pentru ea intoarcete la mine , n-o mai chinuii ... las-o sa moara ! Of of of , 'mai lady' of , sti de la ce vine OF ? De la O Floare OFilita ... asa esti tu fara mine , eu eram petalele tale , nu le lasa la pamant , nu lasa vantul sa ti le fure , fale sa straluceasca ca odinioara cand era mereu Vara in gradina sufletului meu . In acea gradina stralucesc trandafirii , stralucesc crizantemele ... stralucesc superbii crini imperiali ! Dar unde-i oare cea mai frumoasa floare ? O caut in intuneric , indrumat de vise , luminat de stele ... si poate in puterea noptii o voi gasi pe ea ...regina mea ... regina-nopti
Attachments: 1238931.jpg (8.1 Kb) · 4446768.jpg (8.6 Kb)


We Ride Together We Die Together
 
MORENADate: MIERCURI, 2009-09-09, 0:55 AM | Message # 39
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
happy happy happy happy happy pffffffffffffffffff super scrisoarea Bossy am ras sa mor m ai binedispus inainte de somn smile smile smile smile
Quote (Bossy)
iti trimit si aceasta scrisoare pierduta sperand ca va ajunge la tine , la inima ta ... ca daca ajunge la maica-ta e nasol , femeia aia nu are suflet ! Dar sa nu vorbim acum de mama ta ... e Dracu in fusta

Sa inchei in ritmul scrisorii sper sa citesti tu mesajul meu sa nu ajunga altundeva raspunsul


I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
Cyrus83Date: JOI, 2009-09-10, 5:24 PM | Message # 40
MODERATOR
Group: Members
Messages: 192
Status: Offline
Cuvinte spuse persoanei iubite, pe care sper sa o intalnesc candva... love

Am trait pentru tine, ai fost tot ce am asteptat de la viata, iti multumesc pentru raza de soare care ma trezeste in fiecare zi, si imi arata ce ingeras extraordinar am langa mine, iti multumesc ca existi si imi luminezi fiecare zi, pot sa spun cu sufletul deschis ca tu esti tot ce am asteptat de la viata, nu cred ca asi fi putut sa traiesc viata fara tine, trebuie sa ii multumesc lui Dumnezeu ca ai aparut in viata mea. In fiecare zi esti zambetul meu, imi faci inima sa tresalte, iti multumesc ca esti tu. Te iubesc pana la cer si chiar mai sus, simt ca nu te merit, atat de mult insemni pentru mine. Simt cum in fiecare zi te iubesc din ce in ce mai mult si daca maine nu ai mai fi, sufletul meu ar muri o data cu tine.
Cand esti langa mine nu pot privi altceva in afara de chipul tau angelic, cand sunt fara tine fiecare clipa o petrec gandindu-ma la tine. Iti multumesc in fiecare zi ca existi si ai aparut in viata mea sufletelul meu. Te ador si nu uita ca nu pot trai fara tine nici o clipa.

 
Forum » POEZII/ POEMS/ POEMAS » POEZII IN ROMANA » SCRISORI DE DRAGOSTE
Search:

Copyright by MORENA © 2024