VINERI, 2024-03-29, 2:05 PM


Main
Registration
Login
Welcome Guest | RSS  
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum moderator: MORENA  
Forum » POEZII/ POEMS/ POEMAS » POEZII IN ROMANA » MESAJE DE DRAGOSTE TRISTE
MESAJE DE DRAGOSTE TRISTE
Cyrus83Date: MARTI, 2009-06-09, 3:21 PM | Message # 1
MODERATOR
Group: Members
Messages: 192
Status: Offline
* Ma uit la ploaia ce cade si ma gandesc la lacrimile ce voi varsa cand te voi pierde de tot…
* Iubirea nu e altceva decat o suferinta ce ne ajuta sa crestem si sa nu mai gresim…cand se iubeste ni se pare totu gresit…nu se intelege nimic si se gandeste ca viata e o mizerie numai pt. ca el nu e al tau
* Vreau sa arunc toate visele in rau, asa vor ajunge in mare si va tine in alarma multe alte vise
* E dulce sa simt respiru tau…iubindute in liniste…momente ce se unesc la a noastra placere…nevoie de trait…cu tine…fara s-o pot face…amintiri…durere…iubire
* Intunericu unei dureri ce ai mi-ai provocat creste in mine, umbra unui fals zambet ce inca ti-l daruiesc se face tot mai mica, tristetea inimi mele e tot mai mare si imi pare rau ca te-am cunocut, dar o mica lumina din tine mi-a ramas inauntru
* A te iubi inseamna a retine lacrimile atunci cand treci prin fata mea fara sa-mi arunci o privire
* Daca ai putea iubi fara sa pacatuiesti…daca tu ai putea auzi urletele mele…dar acum pare ca, nimeni nu ma poate auzi…si ma dore
* In aeasta lume toti cred ca speranta moare ultima, inafara de mine care am pierdut-o-data cu tine
* In inima ta am lasat visurile mele…lasa-le libere…pt. ca numai asa voi putea continua a visa
* As vrea sa fiu din nou copil…pt. ca, genunchi loviti erau ma putin durerosi decat inima franta
* Te urasc pt. ca, te iubesc…te iubesc pt. ca, te urasc…te urasc pt. ca-mi lipsesti
* E stranu gandindute cum un glob intreg plin de prsoane ti se pare desert cand o singura persoana iti lipseste
* Tristetea e cand simti o picatura de ploaie iti cade pe obraz si dupaia iti dai seama ca pe cer este soare
* Nu te voi putea avea, nu voi inceta de-a ma gandi la tine, nu voi uita nicioata si voi face tot posibilu sa-ti demonstrez ca te iubesc
 
BossyDate: MIERCURI, 2009-06-10, 7:54 AM | Message # 2
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
Trecutul

Ploaia inca isi rataceste stropii pe pamantul satul de arsita veri. Iar eu pasesc printre ei ajungand pe malul marii care isi agita si ea nervoasa valurile sub privirea pescarusilor care tipa cu putere. Si incerc sa-mi patrund gandul care imi zubura atat de departe: „Eram doi copii spre maturizare, cand parca ne iubeam atat de mult! Nu prea stiam ce inseamna viata...eram prea mica sa realizez ce e iubirea si ca defapt el era jumatatea mea”!
Si am inceput sa alerg si sa-mi ascund ochii de soarele care incerca disperat sa patrunda sub ghearele puternice ale norilor negri cufundati in minciuna si tristete. La un moment dat am obosit si am cazut in genunchi si am deschis ochii...si ghici ce am vazut?
Intr-un colt intunecat am mai privit odata trecutul...iar pe cerul deja luminos pe imensitatea curcubeului sclipea ca o oglinda magica, viitorul care imi suradea. Urma sa aleg, iar decizia imi apartinea in intregime...dar imi era atat de greu!
M-am ridicat iar cu ultimele puteri, fara sa stau pe ganduri am inceput sa alerg din nou spre locul care avea sa ma faca fericita! Am ajuns intr-un loc parca pustiu, unde se zareau inca niste pasi fosrte stersi de trecerea timpului, de multe ploi de vant, de soare! Am urmat pasii iar in atata intuneric am zarit o lumina... ghici ce alesesem? Urma sa joc si ultima carte la care ma gandeam sa nu ratez...si alesesem locul intunecat...trecutul!
Acel loc pe parcursul pasilor mei incepuse sa se lumineze de puternicele raze ale soarelui care acum zambeau si mii de pasarele isi reciatu cantecul in mii de ecouri.
La un moment dat am ajuns la un rau, apa lui cristalina si rece parca ma inviora...mi-am mai privit odata chipul iar pe malul celalalt am zarit iubirea, era el si ma astepta cu bratele deschise pentru un nou inceput!
Am intrat in rau dar apa lui era atat de rece, numai era decat un pas si era sa ma inec, m-am zbatut si i-am atins mana...m-a ridicat si am patruns in ghearele puternice ale iubirii de unde eram sigura ca nu voi mai iesii niciodata! Eram atat de fericita...iar acum nimeni si nimic nu ma mai facea sa regret decizia deja urmata!
Tot ce regreatam acum, era faptul ca trecuse trei ani pana sa iau aceasta decizie!


We Ride Together We Die Together
 
BossyDate: MIERCURI, 2009-06-10, 7:57 AM | Message # 3
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
Mi-am dat seama tarziu ca viata merita traita,dar niciodata nu-i tarziu sa te iubesc,sa iti dovedesc ca te iubesc.A fost de ajuns doar o privire,atunci cand noi ne-am intalnit si parca ne stiam de-o viata si inimile au tresarit.iar tu m-ai incurajat si eu am stiut ca incepe un vis din care amandoi nu am vrea niciodata sa mai fim treji.Iti multumesc tie iubire pentru dragostea ta...ii multumesc lui Dumnezeu pentru acesta poveste de dragoste.Traiesc din amintiri,vise si sperante...atat mai am!Inima mea a fost udata cu lacrimile deziluziei creata la sfarsitul acestei relatii.Tot ce stiu este ca Ea reprezinta tot ce e mai bun in mine,un mic ideal de bunatate si frumusete.Dragostea este o dulce iluzie ce se naste din lumina razelor de luna,caldura pamantului si lacrimile norilor.Fiecare gand al meu catre tine...se va lasa usor din mine,va pleca in zari si va lasa in urma un soare ce-o sa spuna :"a fost un vis frumos si va ramane un vis frumos,uitat de vremr,uitat de noi". Nu mint cand iti spun ca te iubesc,nu mint cand iti spun ca imi lipsesc vorbele tale dulce,tandretea ta,dragostea ta,tot ceea ce esti tu.Mi-ai fost cantecul ce imi adormea noaptea,vocea ce-mi maingaia tristetea,vantul ce-mi invaluia corpul,dar nu ai fost decat un vis.drgostea ta ma face sa ma topesc ca o bucata de gheata in a ta palma de foc si sa ma inalt fara aripi spre luna,fructul dragostei mele. Pentru mine esti mai scumpa ca aerul pe care il respir,esti mai presus de propria mea persoana si nu iti voi putea explica niciodata,nici prin miii de cuvinte cat de mult te iubesc.Tu esti amintirea vesnca a mintii mele,tu ai reusit sa patrunzi in intunericul meu trezind scanteia iubirii.As vrea sa tip,dar nu are rost;as vrea sa plang dar nu mai am lacrimi...,te vad,dar totusi nu existi;te simt aproape dar visez,cred ca te tin in brate,dar tu esti atat de departe.Am crezut ca esti sincera cand imi spuneai:"Te iubesc,am nevoie de tine"!,insa acum m-am convins ca au fost doar vorbe in vant care acum ma dor.Dragostea ta a plecat la fel cum a venit,pe furis...furandu-mi o parte din sufelt.Am crezut in tine,in dragostea ta...,iar acum inima ma doare si sufletul imi plange.Iti multumesc ca ai fost un inger si pentru zilele fermecate impreuna cu tine.

We Ride Together We Die Together
 
MORENADate: SAMBATA, 2009-06-13, 0:03 AM | Message # 4
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
Quote (Bossy)
Tot ce regretam acum, era faptul ca trecuse trei ani pana sa iau aceasta decizie!

:( sad Din pacate de multe ori de frica unei alte dezamagiri stam si ne gandim inainte sa mai facem alt pas si poate ca fata din poveste a avut noroc ca iubirea o astepta chiar inainte de inec cati oare nu s au inecat inainte sa mai aiba vreo sprerantza ?


I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
BossyDate: VINERI, 2009-06-19, 9:55 AM | Message # 5
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
asa e sunt foarte multi ...dar in acelasi timp sunt multi si cei care de frica acestei dezamagiri prefera sa nu intre deloc in apa pentru a evita inecul sad sad

We Ride Together We Die Together
 
BossyDate: VINERI, 2009-06-19, 9:58 AM | Message # 6
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
Pentru o lume intreaga esti o singura persoana. Dar pentru mine esti o lume intreaga
Tu nu stii de mine..Nu stii cine sunt. Dar eu mi-am creat o lume in care ne iubim si tu ma stii, ma vrei, ma ai, iar eu..eu te privesc si nu-mi ajunge..te simt si nu ma satur..te am si te mai vreau.daca iubesti frumosul.. nu ma iubi.sunt altele mai frumoasa ca mine. daca iubesti bogatia.. nu ma iubi sunt altele mai bogate ca mine. daca iubesti iubirea.. iubeste-ma caci ca mine mineni n-o sa te poata iubi vreodata.


We Ride Together We Die Together
 
BossyDate: VINERI, 2009-06-19, 9:59 AM | Message # 7
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
M-am imbatat cu mireasma florii tale..mi-am scaldat privirea, gindurile in aroma ta si am sperat in nemurire. FLOARE DE TEI am sperat ca vei fii un izvor nesecat de inspiratie din care sa sorb cu nesat idei,cuvinte si.. Te-am ingrijit cu dragoste,te-am udat cu lacrimi de dor si te-am adapostit in camera sufletului meu pentru totdeauna. Iti eram si vara si iarna,toamna si primavara..eram copacul din care te-am rupt pentru a fi cu mine..eram seva ..eram eu.. Te-am sufocat cu dragoste..si-ai inceput sa te ofilesti. Mireasma florii tale pierise,iar eu continuam sa te ingrijesc, sa te ud..sa te iubesc.. In scurt timp te-ai uscat..si am ramas cu iluzia miresmei tale.. Cindva..intr-un timp vei inflori iar, TU FLOARE DE TEI ..pentru mine.. UITE..ESTE O FLOARE DE TEI ADAPOSTITA IN INIMA MEA..

We Ride Together We Die Together
 
MORENADate: VINERI, 2009-06-19, 11:53 PM | Message # 8
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
*Mi-ai furat inima si ai luat-o cu tine … m-ai lasat undeva, de unde nu mai pot privi, de unde nu mai pot scapa! Ajuta-ma si tine-ma in brate.

*Numar stelele ce in fiecare noapte ilumineaza tristetea de o zi trecuta fara tine…imi lipsesti mult…Te iubesc

*In genunchi ma puneam si de tine ma rugam, te rog nu pleca iubirea mea nu pleca din viata mea si lasami macar un pic din inima ta sa simt si eu ca mai am pe cineva

*Stiu ca te uiti la ea si te gandesti la mine, O atingi pe ea dar ma simti pe mine, Ti-e sete de mine dar te racoresti cu ea, Stiu ca ma vrei pe mine dar te multumesti cu ea…

*Am crezut ca e iubire, dar m-am inselat. Tu ai picat testul, din pacate. Pentru ca intr-o iubire adevarata e neaparat nevoie de doi.

*Tu esti dragostea vietii mele. Fiecare emotie pe care o simt e din cauza ta. Mi-ai rascolit sufletul, mi-ai incatusat inima… Nu pot trai fara tine… nu pot sa cred ca ne-am despartit…

*As vrea sa te alung, sa nu mai plang, sa fie soare din nou in viata mea. Niciodata n-am crezut ca despartirea de tine poate fi atat de grea…

*Despartirea noastra si vorbele grele pe care mi le-ai spus, au lasat urme adanci in inima mea… Nu cred ca am sa te pot uita… Nu-mi doresc decat sa pot invata ce e iubirea si sa pot da un sens cuvantului “fericire”… Si nu pot face asta decat alaturi de tine… Totul depinde acum de tine, iubirea mea…

Attachments: 6180514.png (11.3 Kb)


I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
BossyDate: MIERCURI, 2009-06-24, 4:10 PM | Message # 9
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
Iti daruiesc toti trandafirii si jur in numele iubiri,tu esti destinul vieti mele.Oriunde merg imi dai putere.Multumesc iubirea mea ca ai grija de mine daca nu ai fi tu as fi singura pe lume,iti multumesc din inima ca mi-ai dat a doua viata si datorita tie nu am lacrimi pe fata,eu iti pretuiesc iubirea ta si mi-as da viata pentru ea si te iubesc asa cum numai tu sti sa ma iubesti!!!Daca s-ar deschide un trandafir ori de cate ori ma gandesc la tine,orasul ar fi mereu imparfumat de trandafiri rosi.
Aripile Ingerilor vreau sa iti atinga sufletul si sa iti alunge tristetea dar sa iti lase in schimb speranta si bucurie. Vreau sa ma transform intr-o picatura de sange sa intru-n corpult tau sa urc incet incet spre inima ta ca sa vad daca pe ea e scris ca ma iubesti


We Ride Together We Die Together
 
BossyDate: MIERCURI, 2009-06-24, 4:18 PM | Message # 10
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
inainte sa te intalnesc eram singura lipsita de viata dar akm ai aparut tu si iti multumesc k esti langa mn k ma accepti asa km sunt k ma iubesti.vreau sa ramai al meu mereu.te iubesc mult mult mult,Incep sa realizez cat de departe esti de mine ca simt un gol imens in suflet care ma doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta iti simt lipsa iubirea mea.Esti alaturi de mine si totusi atit de departe...Iti simt parfumul...Iti aud glasul...si totusi nu imi apartii.TE IUBESC SI NU-MI POTI FI ALATURI...

We Ride Together We Die Together
 
BossyDate: MIERCURI, 2009-06-24, 4:22 PM | Message # 11
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
ADIO astazi in apus de soare iata scriu ultima scrisoare adio este titlul ei ascunde-o rupe-o daca vrei iubirea noastre nu are rost deci sa uitam tot ce a fost credeai ca prea mult te iubesc si dupa tine inebunesc adio si la revedere adio chin si noptilor grele te vad in vis sunt fericita de mine nu iti mai pasa caci alta in locul meu iubesti si parca-i mai frumoasa dar eu nu sunt suparata ca alta in locul meu iubesti dar va veni timpul odata cand de mine ai sa iti amintesti si atunci plangand te vei ruga sa te primesc la mine ma voi feri din calea ta spunand nu te cunosc straine de vei plange mai tarziu sau poate niciodata vei regreta asta o stiu dar raul nu se iarta vei plange cum am plans si eu vei plange ca sa terminat dar din trecut nu iti mai vb nimic si niciodata

We Ride Together We Die Together
 
MORENADate: MIERCURI, 2009-07-22, 0:02 AM | Message # 12
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
Oricat de mult as incerca nu te pot uita si nici nu vreau sa te uit dar.........viata ta s-a schimbat a aparut un ingeras in viata ta,ai ce eu mi-am dorit si imi doresc din tot sufletul dar nu pot.Totul este diferit pentru tine acum ai un motiv in plus sa fi fericit si ma bucur pentru tine.
Nu mai pot face nimic sa te am langa mine lucru pe care mi l-am dorit mereu stiu ca te-am pierdut definitiv dar iubirea mea pentru tine va fi vesnica,tu esti cel care m-a invatat ce inseamna iubirea adevarata si de aceea nu pot da totul uitari,sentimentele mele pentru tine au fost sincere si asa vor ramane mereu.TE IUBESC!!!!!!!!!!

Attachments: 2372073.jpg (21.3 Kb)


I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
MORENADate: MIERCURI, 2009-07-22, 0:09 AM | Message # 13
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
Stiu ca nu vei fi de acum cu mine
Stiu ca gandu-mi este pustiit
Dar oricum imi este bine
Stiind ca tu esti fericit
Eu nu-ti vreau raul dragul meu
Cu toate ca mai parasit
Tu mi-ai distrus sufletul meu
Dar vreau,sa "fii tu fericit"
Tu mai invatat a pierde cei mai drag
Speranta mi-ai retras din infinit
Tu mai facut sa am un suflet fag
Si totusi dragul meu "fii fericit"
Eu stiu la tine-i o placere
Sa vezi pe altul suspinind
Dar am o singura putere
Sa-ti zic din nou "fii fericit"
Iubeste acum pe cine-ti place
Cu dorul tau inebunit
Iar de regreti eu n-am ce-ti face
E prea tarziu "fii fericit"
Ingheata sangele in mine
Si iar fiorii ma cuprind
De unde am acea tarie
Sa-ti zic din nou "fii fericit"
Nu inteleg cum pot rabda
Aceasta soarta,acest destin
La ce bun azi asi exista
Daca viata mea e ca un chin
Daca as putea sa uit
Tot ce a fost
Sa nu te am si in gind
Poate macar chinul am sa-l suport
Si fara lacrimi am sa-ti zic "fii fericit"
Daca as putea sa sterg amprenta grea
Cu care mi-ai infipt in inima un spin
Nu m-ar durea atit plecarea ta
Dar inca mai suspin
De-ai stii ce mult doresc sa infloresc
Zimbetul din simplul ofilit
Dar fara tine o sa se vestejeasca
Si ultimul suris "fii fericit"
Nu inteleg de ce-ai plecat
La ce in clipa data te-ai gindit
Tu ai crezut ca o sa plang
Si o sa ma prefac
Voi zice doar sfioasa"fii fericit"
Dar ai ghicit,sfioasa te privesc
Si fara ca sa vezi lacrimi imi curg
Acum doar cu curajul ma mandresc
Mai mult nu am cu ce
Din tot ce am avut mai scump
Nu mi-a ramas decit dezamagirea
Iubirea mea sa prefacut in scrum
"Fii fericit"cu alta cu mine mai tirziu
Nu am credinta am numai osinda
Numai chin,si de amar sunt dominata
Iubirea ta acum probabil canta
"Fii fericit" dar fericirea mea e moarta
"Fii fericit" sa nu cunosti amarul
Intregul meu amar
Eu tie ti-l cedau
Nu incerca sa poti descoperi caldura
"Fii fericit" eu inca te iubesc
Ti-am daruit tot ce-am avut mai scump
"Fii fericit" eu nu mai am ce-ti spune
Cumplita dezamagire m-a invins
Si acum domneste
Prefera sa-mi vada ochii plansi
"Fii fericit" tu nu vei intelege
Sa-ti zic aceasta ai sa razi
Vei zice ca-s proasta sau nebuna
Am fost proasta cind te lasam sa ma cuprinzi
De unde aveam sa stiu ca esti un las
Batjocora ce-ti place atit de mult
Daca atunci stiam,treceam pe alaturi
Destinul meu acum e mort
Deci! traiesteti viata scumpul meu din plin,
Distreaza-te asa cum ti-ai dorit
Eu nu mai am nimic sa-ti spun
Un lucru doar: "FII FERICIT"..........

Attachments: 9045220.jpg (199.1 Kb)


I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
BossyDate: VINERI, 2009-07-24, 7:36 AM | Message # 14
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…
Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar ptr tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu!


We Ride Together We Die Together
 
BossyDate: VINERI, 2009-07-24, 7:40 AM | Message # 15
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta,crezand ca eu inca te astept.. .vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea , insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu , dar va fi prea tarziu…

We Ride Together We Die Together
 
MORENADate: VINERI, 2009-07-24, 4:11 PM | Message # 16
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline
o seara trista..iubesc imposibilul si asta inseamna tot ce e mai greu de suportat..as vrea sa o ating sa il simt dar nu pot avea ceea ce imi imi doresc..nici el deasemenea...si am dat dat peste acest jurnal sau povestire..fantezie sau realitate,m-a zapacit si mai rau decat eram!!iubirea asta!ce ne aduce bun in viata?dupa atata suferinta doar tacere si resemnare ca poate va fi mai bine maine?

I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
nycoleDate: SAMBATA, 2009-08-15, 0:16 AM | Message # 17
Major general
Group: Moderators
Messages: 234
Status: Offline
*Daca intr-o zi iti vine sa plangi, cauta-ma. Nu promit sa te fac sa razi dar pot sa plang cu tine. Daca intr-o zi iti vine sa fugi, cauta-ma. Nu promit ca o sa te opresc, dar pot sa fug cu tine. Daca intr-o zi nu ai chef sa sculti pe nimeni, cauta-ma. Promit sa tac oricat vrei tu. Daca intr-o zi ma cauti si nu raspund… vin-o repede sa ma vezi, poate eu am nevoie de tine.
*Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta,crezand ca eu inca te astept.. .vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea , insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu , dar va fi prea tarziu…
*daca la noapte vei simti atingerea mea calsa si vei tresari din somn, stai linistit, nu te speria.e sufletul meu care vrea sa doarma alturi de tine. de va fi sa more vreodata tu sa vi la cimitir langa crucea mea de piatra sa-mi sadesti un trandafir.
*E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie…
*Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!
*Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat…..
 
BossyDate: SAMBATA, 2009-08-15, 12:55 PM | Message # 18
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
Dumnezeu ne-a dat 2 picioare sa mergem,2 maini sa tinem,2 ochi sa vedem,2 urechi sa auzim,dar de ce ne-a dat o sg inima?Pt ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti.

Un duh mi-a promis 3 dorinte.Eu i-am spus ca nu vreau 3,nici macar 2,ci una singura:Mi-as dori sa te am pe tine!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Intr-o zi ma vei intreba ce e mai important pt mine:tu sau viata?Eu voi spune ca viata,iar tu te vei supara dar fara sa-ti dai seama ca pt mine tu esti viata!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei.Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pt mine!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Soarele nu ar fi portocaliu,marea nu ar fi albastra,eu nu as fi fericit daca nu ai fii tu!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Picioarele tale sunt obosite?Pt ca ai alergat prin mintea mea toata ziua...
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Intr-o noapte o stea m-a intrebat:"De ce nu o lasi daca te face sa plangi?"I-am raspuns:"Stea,tu ti-ai parasi cerul ?"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Tot timpul sa desenezi cercuri in jurul celor pe care-i iubesti,nu inimi,pt ca inimile se pot rupe,dar cercurile nu au capat.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Daca as fii o lacrima in ochii tai,m-as rostogoli pe obraz sa-ti ating buzele,iar daca tu ai fi o lacrima in ochii mei,nu as mai plange niciodata de frica sa nu te pierd!


We Ride Together We Die Together
 
MORENADate: DUMINICA, 2009-08-23, 9:34 PM | Message # 19
OWNER
Group: Administrators
Messages: 649
Status: Offline

Atunci cand iti doresti ceva prea mult, esti orbit si nu mai vezi defectele, nu mai vezi imperfectiunile, nu mai vezi lucrurile cum ar trebui ci le vezi doar din perspectiva a ceea ce iti doresti sa vezi, dar apoi... apoi... usor usor incepi sa deschizi ochii si vezi lucrurile care nu le-ai vazut de la inceput, sau poate le-ai vazut ...dar nu le-ai luat in seama.. si o urma de tristete iti cumprinde chipul ce era atat de zambitor pana in acel moment...vei zice ca viatza este nedreapta, ca nu meriti asa ceva.. cand defapt tu ai fost cel care te-ai bagat cu capul inainte fara a cerceta inainte daca pamantul pe care te afli este solid...sau sunt nisipuri miscatoare.
Adevarul este ca mereu tindem sa dam vina pe cei din jur .. ba ca ne reproseaza unele lucruri, ba ca s-au distantat, ba ca nu mai sunt ca la inceput, ba ca ne-au inselat increderea... DAR NICIODATA NU NE INTREBAM.. OARE CE I-A DETERMINAT SA FACA ACESTE LUCRURI, NICIODATA NU NE INTREBAM DACA OARE NU NOI SUNTEM VINOVATII PT CA IN TIMP SE PIERDE TOT, PT CA PERSOANELE CARE LE DORIM SE INDEPARTEAZA DE NOI, eu zic ca daca si noi am fi la fel ca la inceput nici ei nu s-ar departa de noi... dar aproape niciodata nu ne vedem pe noi si greselile noastre......CI DOAR AMPLIFICAM ENORM DE MULT GRESELILE CELORLALTI...PACAT.. .MARE PACAT

Attachments: 7646096.png (60.6 Kb)


I can't give solutions to all of life's problems, doubts, or fears. But I can listen to you, and together we will search for answers.
 
BossyDate: DUMINICA, 2009-08-23, 10:01 PM | Message # 20
ADMIN
Group: Administrators
Messages: 722
Status: Offline
Nu stii oare ca iubirea adevarata nu asteapta NICIODATA, NIMIC in schimb. Ea este fericita atunci cand paote sa daruie

Aceste mesaje de dragoste pot constitui sugestii de sms-uri (smsuri) de dragoste pentru persoana pe care o iubesti sau o admiri.

O doamna adevarata este una care poate fac e ca un barbat sa se comporte ca un gentleman. O asemenea persoana esti tu pentru mine.

Cand treci printr-o perioada proasta, adu-ti aminte ca exista Cineva in cer care te iubeste si are grija de tine si cineva pe pamant caruia ii pasa de tine � eu sunt acela.

Alfabetul incepe cu ABC. Numerele incep cu 123. Muzica incepe cu do-re-mi. Si prietenia incepe cu tine si cu mine.

Intre noi exista un ocean. Padurile si muntii ne despart. Nu sunt superman, dar da-mi o secunda si voi zbura peste mari si tari pentru a-ti trimite dragostea mea. Ai primit-o ?

Daca din toata istoria as putea alege un moment care sa il pot pastra stralucitor si plin de viata, din toate zilele vietii mele as allege momentul cand te-am cunoscut.

As vrea sa fiu o lacrima in ochiul tau, pentru a putea aluneca pe obrazul tau si a ajunge pe buzele tale, dar nu as vrea ca tu sa fii o lacrima pe obrazul meu pentru ca te-as pierde ori de cate ori as plange�

Atunci cand cerul este acoperit de nori, nu putem vedea soarele, dar stim ca exista. As vrea sa fie la fel si cu noi doi. Nu ne vom putea vedea intotdeauna, dar vom exista intotdeauna unul pentru celalalt.

Atunci cand iti este dor de cineva, de fiecare data cand de gandesti la acea persoana inima ta este ca si sfarmata in bucati � in acele momente, un simplu Ť Salut ť poate readuce bucatile laolalta.

Dragostea� Toata viata mea am auzit despre ea, am citit despre ea, am visat la ea, am plans dupa ea. Acum, langa tine, am gasit-o !

Toata lumea ar vrea sa fie ca si Soarele, pentru a-ti lumina viata. Eu as prefera sa fiu ca Luna, pentru a putea sa-ti luminez cele mai intunecate clipe, atunci cand soarele nu iti lumineaza viata.

Exista 4 etape catre fericire : 1.eu 2.tu 3.inimile noastre 4.noi doi impreuna

Daca sarutarile ar fi apa, ti-as darui un ocean intreg. Daca imbratisarile ar fi frunze, ti-as darui o padure. Daca dragostea ar fi spatiu, ti-as darui o galaxie. Daca prietenia ar fi viata, ti-as da viata mea.

Stiai ca barbatii si femeile sunt ingeri care au numai o singura aripa ? De aceea este nevoie ca ei sa se imbratiseze, pentru ca sa poata sa zboare.. Sper ca tu iti sa gasesti ingerul cu care sa poti zbura pentru totdeauna.

Nu-mi spune ca ma iubesti decat daca cu adevarat ma iubesti, pentru ca s-ar putea sa fac o nebunie si chiar sac red asta.

Sa tii la cineva este usor, dar sa faci pe cineva sa tina la tine este greu. Ma tot intreb cum ai reusit asa de repede sa ma faci sa tin la tine �

Daca dragostea ar putea fi evitata doar inchizand ochii, nu as mai clipi niciodata, de frica sa nu las sa treaca vreo secunda fara sa fiu indragostit de tine.

Orice ai face, sunt alaturi de tine. Sper ca toate visele tale sa se implineasca. Oricunde, oricand, voi fi langa tine dorindu-ti dragoste si fericire. Pentru ca te iubesc.

Atunci cand iubesti pe cineva, deseneaza un cerc in jurul numelui acelei persoane, in loc de o inima, pentru ca inimile se pot frange, dar un cerc nu se sfarseste niciodata.

Nimeni nu i-a invatat pe pesti sa inoate, pe caini sa latre sau pe fluturi sa zboare � asta e natural si firesc � asa e viata. Exact la fel, nimeni nu m-a invatat sa ma gandesc la tine cu dragoste. Asa e viata !

La ce foloseste frumusetea fara inteligenta, banii fara fericire, zambetul fara sentimente, viata fara tine ?

O persoana pe care o iubesti reprezinta o extensie a ta. Fara ea nu esti complet, asa ca te rog sa ai grija de tine pentru ca nu vreau sa pierd o parte din mine.

Daca ma urasti trage in mine cu arcul, dar ai grija sa nu ma nimeresti in inima pentru ca acolo te afli tu.

Cineva a intrebnat ce ii face pe oameni fericiti. Unii au raspuns ca bogatia, altii � celebritatea. Ma gandeam la asta atunci cand am primut SMS-ul de la tine. Am zambit si am raspuns ca pe mine asta ma face fericit.

De ce cad pasarile din cer atunci cand treci tu prin apropiere ? Poate ca, asemenea mie, vor sa fie aproape de tine�

I-am cerut lui Dumnezeu o floare si mi-a dat o gradina. I-am cerut un pahar de apa si mi-a dat un ocean. I-am mai cerut un inger si mi te-a dat pe tine !

Am primit o scrisoare de la Romtelecom, de la Electrica, de la Primarie, dar nu si de la tine. Pacat, pentru ca scrisorile de la tine le apreciez cel mai mult�

Daca ar cadea cate o stea de fiecare data cand ma gandesc cu dor la tine, atunci in curand nu ar mai fi stele pe cer. Daca deseara te vei uita la cer si nu vei vedea nici o stea, sa stii ca este din vina ta, pentru ca m-ai facut sa te iubesc atat.

Ma tot gandesc de ce nu-mi trimiti un SMS. Posibile variante: a. esti ocupata b. esti obosita c. esti bolnava d. vrei sa ma faci sa iti simt lipsa

Un inger m-a intrebat de ce tin atat de mult la tine. I-am spus ca nu exista nici un motiv ca sa nu fac asta�

Voi merge alaturi de tine pe strada cu o conditie: ascunde-ti aripile pentru ca lumea san u stie ca esti ingerul meu.

Credeam ca viata este nedreapta cu mine si mi-a dat multe motive ca sa o urasc. Dar acum, cum as putea uri viata asta minunata care mi te-a dat pe tine ?

Poti sa-ti spun astazi ca te iubesc ? Daca nu, pot sa-ti spun maine ? Dar poimaine ? Pentru te voi iubi in fiecare zi din viata mea.

O zi poate incepe fara un SMS de la mine catre tine, dar nu poate incepe fara ca eu sa ma gandesc la tine. Vezi ? Tocmai m-am gandit.

Attachments: 0116337.jpg (45.8 Kb)


We Ride Together We Die Together
 
Forum » POEZII/ POEMS/ POEMAS » POEZII IN ROMANA » MESAJE DE DRAGOSTE TRISTE
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search:

Copyright by MORENA © 2024